Zenith El Primero Stratos Spindrift Racing

Společnost Zenith je známa především svými kolekcemi hodinek, které hodně souvisí s letectvím a celkově vzdušným prostorem. Příkladem mohou být hodinky Zenith El Primero Stratos Flyback Rainbow, které byly určitou poctou Felixovi Baumgartnerovi a jeho seskoku ze stratosféry v roce 2012. Ovšem dnes tady máme model inspirovaný jiným zemským živlem a sportem – vodou a plachtěním. Důvodem není nic jiného než partnerství se závodním týmem Spindrift.

Hodinky Zenith El Primero Stratos Spindrift Racing jsou k dostání ve dvou variantách. Kde je hlavním rozdílem je materiál pouzdra.

První varianta má pouzdro z růžového zlata s titanovými tlačítky chráněnými technologii DLC, zatímco druhá varianta je vyrobena z nerezové oceli ale kompletně chráněné technologii DLC. Technologie DLC je zárukou odolnosti před vnějšími vlivy, konkrétně je překládána jako „Diamond like carbon“. Pro poškození hodinek ošetřených technologií DLC je zapotřebí opravdu skutečně velké síly.Zenith El Primero Stratos Spindrift Racing 1

Hlavní nespornou výhodou tohoto ošetření je i fakt, že klasické nošení hodinky nikterak nepoškozuje a ačkoliv mohou být hodinky staré několik let až desetiletí, vypadají stále jako nové. Vzhledem k tomu, že cena za ošetření samotného pouzdra vychází kolem 50 000 Kč, nalezneme tuto úpravu pouze u dražších modelů.

Strojek nových El Primero Stratos Spindrift je vlastní produkce s označením El Primero 4016. Zajímavostí je uchycení páky a unašeče v křemíku, který je díky svým vlastnostem silnější a lehčí než ocel a samozřejmě taky méně energeticky náročný, vzhledem k jeho nízkému koeficientu tření. Celý mechanismus strojku je složen z 282 dílků a 31 kamenů. Rezerva nátahu činí příjemných 50 hodin a frekvence strojku je 36 000 kmitů za hodinu. Pohled na texturu „Cotes de Geneve“ je zprostředkován pomocí kombinaci materiálu a safírového dýnka na zadní straně hodinek.
Hlavní chloubou nových hodinek El Primero je také ciferník, který na desáté hodině odhaluje částečný mechanismus strojku.

Zenith El Primero Stratos Spindrift Racing 4 Zenith El Primero Stratos Spindrift Racing 2 Zenith El Primero Stratos Spindrift Racing 5 Zenith El Primero Stratos Spindrift Racing 3 Zenith El Primero Stratos Spindrift Racing

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář