Zenith El Primero 36 000 VPH

Pokud jste si oblíbili model luxusních hodinek Zenith El Primero 36 000 VPH, máme pro vás dobrou zprávu, respektive rovnou dvě. Od roku 1969 kdy se modelová řada El Primero nachází v portfoliu společnosti Zenith, patří mezi etalony a hlavní rysy značky. Důvodem bylo vyvinutí automatického strojku o vysokém počtu kmitů za hodinu s perfektní přesností.

Ve stejném roce se konglomerát společností Swiss a Seiko rozhodli vydat svůj automatický strojek, ovšem několikaletý vývoj společnosti Zenith na poli „high-beat“ strojku dohnat nedokázali. Historie samozřejmě nebyla vždy tak pozitivní a bezproblémová a strojky společnosti Zenith začali používat v 80. a 90. letech i značky jako Rolex nebo Ebel. Naštěstí vše dobře dopadlo a jádro strojku je nyní v licenci a vlastnictví společnosti Zenith. A v nynější podobě si můžete vybrat ze tří velikostí pouzdra: 38, 42 a 45 milimetrů.

luxusni-hodinky-zenith-el-primero-36-000-vhp

Na nedávno proběhlém veletrhu SIHH 2017 společnost Zenith naznačila trend, kterým se hodlá ubírat. Inovovaný model Zenith El Primero 36 000 VPH bude k dispozici v aluminiovém pouzdře s černým keramickým povrchem, černým ciferníkem a akcenty bílé. Popřípadě obráceně, kdy pouzdro zůstává černé ale ciferník je dekorován do stříbrné barvy s akcenty černé. Barevně rozlišeny jsou i sub-ciferníky na pozici šesti hodin. Že vám to připomíná historii? Máte pravdu, jedná se o odkaz na první modely z počátku výroby.

luxusni-hodinky-zenith-el-primero-36-000-vhp

Nově jsou řemínky z perforované gumy s titanovými přezkami s ochranou PVD, které dodávají celým hodinkám sportovnější vzhled. Srdcem hodinek je in-house strojek Zenith El Primero 400B s 31 kameny a rezervou chodu 50 hodin. Kmitočet strojku je jak je uvedeno v názvu – 36 000 kmitů za hodinu. O ochranu ciferníku se postará safírové sklíčko s dvojitou antireflexní úpravou a potápění není problém do hloubky 100 metrů. Bohužel nemáme bližší informace o ceně, ale předpokládáme že se bude pohybovat v podobné cenové hladině jako stávající modely – tedy v rozmezí 200 – 250 000 Kč.

hodinky-zenith-el-primero-36-000-vhp zenith-el-primero-36-000-vhp

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář