Vacheron Constantin – Traditionnelle Day-Date and Power Reserve

Platina se používala již v Předkolumbovské době, ale oficiálně ji objevili až Španělé v průběhu 18. století. Ty jí také dali název „little silver“ což je přenesený význam slova „platina“. V průběhu let jsme se dozvěděli, že platina je 30x vzácnější než zlato a má nespočet unikátních vlastností (hustota, tvárnost, tažnost, odolnost proti korozi), čímž symbolizuje pevnost a stabilitu.

Hodinářská firma Vacheron Constantin využila této suroviny pro novou limitovanou edici řady Traditionnelle.
Kromě pouzdra o průměru 39,5mm je z platiny (ryzosti 950) vyhotoven i ciferník, který se odlišuje drobnou písčitou texturou a nápisem „Pt 950“ mezi čtvrtou a pátou hodinou. Ciferník obsahuje 2 Dauphiné ručičky a jemnou vteřinovou ručičku. Na devíti hodinách nalezneme malý ukazatel aktuálního dne v týdnu a na třetí hodině jej doplňuje ukazatel datumu.
Výkonová rezerva, která zde činí až 40 hodin je indikována na šesti hodinách jednoduchým ukazatelem. Hodinky jsou vybaveny vlastním strojkem Vacheron Constantin 2475 SC.Vacheron Constantin–Traditionnelle Day-Date and Power Reserve

Vacheron Constantin Traditionnelle Day-Date and Power Reserve je limitovaná edice 100 kusů hodinek a bude představena na veletrhu Watches & Wonders konaném v Hong Kongu ve dnech 30 září – 2 října 2014. Předpokládaná cena činí 85 300 švýcarských franků (cca 1,95 miliónu korun).

Vacheron-Constantin–Traditionnelle Day-Date and Power Reserve Vacheron Constantin Traditionnelle Day-Date and Power Reserve Vacheron Constantin– Traditionnelle Day-Date and Power Reserve

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář