Triumph Street Triple 765 RS

Motocyklová sezóna je tady za pár měsíců a výrobci motorek se předhání v uvádění nových modelů do provozu. Jenže značka Triumph není klasický výrobce mainstreamových motorek, ale stejně jako třeba Norton nebo MV Agusta, dávají do motorek více té správné „duše“. Účelem není prodávat stovky tisíc unifikovaných motocyklů ročně, které od sebe stěží rozeznáte.

triumph-street-triple-765-rs-pro-rok-2017

A přesně takovouto filozofii naplňuje i nový Triumph Street Triple 765 RS. Model, který je zde už 10 let bez razantnějších úprav a faceliftů. Tedy až do dnešních dnů, kdy se Street Triple RS stává nejvýkonnějším, nejlehčím a elektronikou nejprošpikovanějším modelem společnosti Triumph.

motocykl-triumph-street-triple-765-rs

Hlavní změny proběhly na motoru, kde je přes 80 nových komponent. Včetně klikové hřídele, upravených pístů a Nikasilem potažených hliníkových vložek, vycházející z motoru Daytona. Výsledkem je 123 koní a točivý moment 77 Nm vycházející z tříválcového motoru o objemu 675 kubických centimetrů. Pokud si uvědomíte suchou hmotnost 166 kg, je jasné že nový Triumph bude o dost zábavnější než předchozí model. Ve skutečnosti vzniknou tři verze modelu Street Triple a to s označením S, R a RS. Rozdíly jsou pouze mezi výkonem (S verze 112 hp, R verze 117 hp a RS 121 hp), použitými komponenty na podvozku a stylingem s výbavou.

triumph-street-triple-765-rs-pristrojova-deska

Jenže proč se spokojit s průměrem a základními modely, když můžete mít to nejlepší? U modelu RS dostanete barevný 5“ TFT panel jako přístrojovou desku, 5 jízdních režimů, laptimer, kontrolu trakce, rychlořazení (quickshifter) a vypínatelné ABS. Co se týká stylingu, model RS bude vybaven denním LED svícením, barevnou krovkou a podmotorovým klínem a nižším ochranným krytem řetězu.

Zabrzdíte díky brzdovému systému Brembo M50 s dvojitými 310mm kotouči na předku a 4 pístkovými radiálními brzdiči. Přední upside-down vidlice Showa má průměr 41 mm a je plně stavitelná, stejně jako zadní tlumící jednotka Öhlins STX40.

Nejzábavnější Street Triple 765 RS můžete objednávat již za měsíc a půl, oficiálně bude totiž dostupný od března 2017.


triumph-street-triple-765-rs-brzdice-brembo triumph-street-triple-765-verze-rs triumph-street-triple-765-rs-budiky motorka-triumph-street-triple-765-rs edice-motocyklu-triumph-street-triple-765-rs triumph-street-triple-765-rs

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář