Yamaha MWT-9

Motorkářská sezóna se blíží ke konci a výrobci motocyklů začínají vymýšlet nové modely a technologie na následující roky. Yamaha si mezitím „střihla“ i tento koncept MWT-9, který ukázala na veletrhu Tokyo Motor Show. Trojkolka vychází z oblíbeného modelu Yamaha MT-09 ale dočkáme se jí i na silnici?

Yamaha MWT9

Pokud se podíváte na motocyklový trh nyní, technologie jde neuvěřitelně rychle dopředu. Aktuální sportovní motocykly jsou na takové úrovni, že stačí jen nahradit kapotáž za laminátovou a můžete směle konkurovat jezdcům v královských třídách. Namátkou třeba technologie kontroly trakce, hlídání náklonu motocyklu, launch-control nebo řazení které dokáže přeřadit za méně než 50 milisekund. To všechno jsou technologie, které byly před deseti lety doménou jen vrcholového motorsportu, ale nyní jsou v motocyklech jako běžná součást výbavy. A to nemluvíme o výkonech, které atakují hranici 200 koní.

Yamaha MWT-9 je tak dalším náhledem na technologii, kterým směrem by se vývoj motocyklů mohl ubírat. O pohon se zde postará agregát z modelu MT-09, který na zadní kolo přenese výkon 115 koní a 87,5 Nm. Osvědčená konstrukce tříválcového motoru o objemu 849 ccm byla pro společnost Yamaha jasnou volbou. O převodovém ústrojí se toho prozatím moc neví, ale pravděpodobně půjde o klasickou šestistupňovou převodovku, používanou v modelu MT-09.

Yamaha MWT

Aby se nekomplikoval vývoj podvozku a tříkolka nenarostla v přední části do obřích rozměrů, jsou vidlice umístěny z boku každého kola. Oproti klasickému konceptu, kdy je vidlice na každé straně kola, zde došlo k výrazné úspoře místa. Přední část tak není o moc širší než nádrž nebo řídítka a vliv na ovladatelnost bude minimální.

Jako motorka působí Yamaha MWT-9 poněkud neotřele, ale zároveň vyváženě a rychle. Je jasné, že 115 koní nebude na prohánění supersportovních automobilů dneška stačit, ale to ani není účel. Spíše bychom rádi viděli koncept jezdit po silnici.

Tříkolka Yamaha MWT-9 Yamaha MWT 9 Trojkolka Yamaha MWT Trojkolka Yamaha MWT-9 Tříkolka Yamaha MWT Yamaha MWT-9 trojkolka Yamaha MWT-9

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář