Tom Dixon Brew – užijte si kávu jinak

Jste milovníky dobré kávy a užíváte si netradiční způsoby servírování? Pak Vás bude zajímat britský designér Tom Dixon, který vytvořil okouzlující sadu právě pro vaření a servírování kávy. Sada je vyrobena z cínu a je „potažena“ lesklou mědí. Výsledek tak působí moderně a opravdu elegantně.

Tom Dixon Brew – jak je celá sada nazývána obsahuje nádobu pro uchovávání kávových zrn, konvici, kafetiéru, nádobu na mléko, hrníčky pro espresso, nádobku na sušenky, velkou lžíci a servírovací podnos.

luxusni servirovani Tom Dixon Brew

„Brew je oslavou příchodu tepla, páry, vody a kávové sedliny – přivedení do tajů každodenního moderního kávového rituálu,“ říká Dixon a dodává „Řada obsahuje nástroje, které zdokonalí každou část rituálu, od stlačení pístu až po namočení sušenky.“

Celá sada je navržena tak, aby se vešla na kruhový servírovací podnos. Šálky lze dokonce stohovat na sebe, aby došlo k ještě větší úspoře místa. Úloha kávy má v moderní kultuře své místo, s čímž se ztotožňuje právě i Dixon a říká „Brew uznává kávu jako formu umění, a pití kávy jako vznešenou příležitost, která si zaslouží čas a úctu“. Ve své podstatě má pravdu, přeci jen klasické pití „čaje o páté“ na území Velké Británie, nebo důležité čajové obřady v Asii mají také své místo. Tak proč neuvažovat o pití kvalitní kávy jako o další tradici?

Tom Dixon Brew coffee Tom Dixon Brew luxusní káva

Koukněte také na

Porsche 911 GT3 TechArt – stylový tuning

Máte v garáži zaparkované nové Porsche 911 GT3 a přemýšlíte jak se ještě více odlišit od …

Napsat komentář