Titanová krása ze Švýcarska – De Bethune DB28/T Kind of Blue

Hodinky ne tolik známé švýcarské hodinářské společnost De Bethune, patří mezi nejzajímavější kousky, které můžete nosit. Téměř pokaždé se těšíme, jaký model společnost představí veřejnosti a co zase budeme „nutně potřebovat“. Posledním výtvorem jsou luxusní hodinky De Bethune DB28 Kind of Blue a model DB28T Kind of Blue, který je vybaven mechanismem Tourbillonu.

Luxusní hodinky De Bethune DB28 Kind of Blue

Krásnou a zároveň uklidňující modrou barvu, bylo možné vytvořit speciálním žíháním a řízenou oxidací. Pouzdro hodinek DB28 Kind of Blue je totiž vyrobeno z titanu třídy 5, který je sám o sobě značně specifickým materiálem. Průměr pouzdra činí 43 milimetrů a na výšku jsou hodinky tlusté 9,3 milimetru.
Uvnitř nalezneme strojek DB2115 se systémem tlumení nárazů De Bethune para-chute. Frekvence strojku činí 28 800 kmitů za hodinu a výkonová rezerva je 6 dnů. Voděodolnost je zde do 30 metrů.

Luxusní hodinky De Bethune -, DB28T Kind of Blue

Dalším zveřejněným modelem jsou luxusní hodinky De Bethune DB28T Kind of Blue, které jsou specifikacemi téměř identické jako model DB28. Ovšem ten hlavní rozdíl je v užitém strojku a jeho osazením tourbillonem. Ten váží pouhých 0,2 gramu a jedná se o nejlehčí tourbillon na světě. In-house strojek DB2019 pracuje na frekvenci 36 000 kmitů za hodinu a dokáže fungovat po dobu 5 dnů.

Luxusní hodinky - De Bethune DB28 Kind of Blue

Hodiny budou k dostání pouze s řemínkem z aligátoří kůže v modré barvě a vzniknou jako limitovaná edice. Model De Bethune DB28 Kind of Blue bude vyroben v sérii 10 kusů za cenu 150 000 dolarů (cca 3,75 miliónu korun) za kus. Pokud se chystáte zakoupit verzi s tourbillonem De Bethune DB28T Kind of Blue, musíte si nejen pospíšit (vznikne pouhých 5 kusů pro tento rok), ale také zaplatit částku 250 000 dolarů (cca 6,25 miliónu korun).

De Bethune DB28T Kind of Blue - luxusní hodinky Hodinky De Bethune DB28T Kind of Blue Luxusní hodinky s Tourbillonem - De Bethune DB28T Kind of Blue

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář