The Bugatti Atlantean Racing Yacht

Legendární automobil Bugatti Type 57, respektive model Type 57SC Atlantic, je považován za jeden z nejkrásnějších vozů automobilové éry. Původně jej navrhl Jean Bugatti, syn zakladatele Ettore a v rozmezí let 1934 – 1940 jich vzniklo pouhých 710 kusů. Dnes je většina vozů v soukromých sbírkách a když už se nějaký objeví k prodeji, zpravidla není jeho cena menší než 800 miliónů korun. Průmyslový designér a milovník automobilů Fraser Leid přišel s konceptem nazvaným „The Bugatti Atlantean Racing Yacht“, kterým vzdává hold tomuto nádhernému automobilu.

luxusni sportovni clun Bugatti Atlantean Racing Yacht

Design je navržen tak aby kopíroval oblé tvary vozu a zvláště střechu a čelní sklo modelu Type 57SC Atlantic. Dnes jsou k dispozici technologie a materiály které by případnou stavbu více usnadnili a je možné tak zakomponovat požadavky designéra. Tím nejvýraznějším čeho si na této luxusní sportovní jachtě všimnete, je panoramatická kabina, kde se spojuje čelní sklo se střešním oknem v jeden kus.

luxusni sportovni jachta - Bugatti Atlantean Racing Yacht

Spolu s nízkým těžištěm, kdy byla tato jachta částečně koncipována jako sportovní člun, se můžete těšit na bravurní ovladatelnost i ve vysokých rychlostech. Středový kýl lodi se dvěma podporami vytvoří dokonalou stabilitu při plavbě v rozbouřených vlnách.

Bugatti Atlantean Racing Yacht luxusni jachta

Koncepce celé lodi je spojením designu 30. let a moderních technologii dostupných v roce 2015. Jemné barevné linie, lesklé materiály, chromová zábradlí nebo tělo vyrobené z kompozitu skelných vláken, uhlíku a kevlaru dodávají této jachtě neodolatelné charisma. Doufáme, že se z této koncepce stane skutečnost a uvidíme jachtu na vlastní oči.

Bugatti Atlantean Racing Yacht - Bugatti Type 57 Atlantic

luxusni jachta Bugatti Atlantean Racing Yacht luxusni sportovni jachta - Bugatti Atlantean Racing Yacht luxusni sportovni clun - Bugatti Atlantean Racing Yacht luxusni sportovni jachta Bugatti Atlantean Racing Yacht sportovni jachta Bugatti Atlantean Racing Yacht sportovni clun Bugatti Atlantean Racing Yacht

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář