Stylové automobilové retro: Jannarelly Design-1

Chcete se cítit jako James Bond, ale je na Vás Aston Martin moc velká „tuctovka“? Chcete mít styl, odlišit se a být mezi několika málo lidmi na světě, kteří mají to štěstí a vlastní jedinečné vozidlo?

Nejste žádný puberťák pro uřvané Ferrari, ale chcete mít dostatečnou výkonovou rezervu a držet na okreskách krok s nejnovějšími supersporty? Řešení se nachází v automobilce Jannarelly Automotive. Za neznámým názvem automobilky se nachází více známé jméno Anthony Jannarelly. Pokud Vám ani toto jméno nic neříká, tak dubajská společnost W Motors určitě ano. Anthony Jannarelly je muž, který stál za supersporty Lykan Hypersport a Fenyr Supersport z Blízkého výhodu.

Sportovní roadster Jannarelly Design-1

Společnost W Motors opustil a ve spolupráci s firmou zabývající se zpracováním uhlíkových vláken – Equation Composite, dal vzniknout unikátnímu automobilu Design-1 již pod značkou svojí automobilky.

Jak už dává tušit spolupráce, celý automobil je postaven na trubkovém rámu s panely z laminátu, uhlíkových vláken a odlehčených hliníkových plechů. Dvousedadlový roadster slibuje nevšední zážitek nejen díky ladnosti karoserie, které byly velkou inspirací 60. léta automobilismu, ale také díky pohonné jednotce.

Anthony Jannarelly - Jannarelly Design-1

Tou je atmosférický šestiválec o objemu 3498cc s výkonem 304 koní 371 Nm točivého momentu. A jelikož je tohle auto stavěno pro radost, je veškerý výkon posílán na zadní kola přes samosvorný diferenciál a manuální šesti-stupňovou převodovku. Váha se zastavila na velmi příjemných 710 kilogramech, takže automobil zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhé 4 vteřiny. Maximální rychlost není u těchto „hraček“ tak důležitá, ale ručička rychloměru se zde zastaví na hodnotě 220 km/h.

Jannarelly si moc dobře uvědomuje, že k opravdové zábavě za volantem toho moc nepotřebujete. Stačí Vám pouze dobře postavený motor a perfektně odladěný podvozek. A ten je zde zastoupen stavitelnými tlumiči na přední i zadní nápravě. Takže pokud by Vám nastavení nevyhovovalo, můžete jej kdykoliv (třeba na okruhu) změnit.

Roadster Jannarelly Design-1

Jannarelly Design-1 je nádherným vozem a „poctou“ automobilům z poloviny 20. století, jako je Shelby Cobra, Ferrari 250 Testa Rossa nebo Maserati A6 GCS.

Cena je stanovena na cca 55 000 dolarů (zhruba 1 375 000 Kč) a první model sjede z „výrobní linky“ počátkem druhého kvartálu 2016. Objednat můžete přímo na stránkách Jannarelly.com.

Stylový roadster Jannarelly Design-1 Jannarelly Design-1 skica Jannarelly Design1 Jannarelly Design-1

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář