Seiko Credor Fugaku Tourbillon – první tourbillon hodinky Seiko

Milujete luxusní hodinky a značku Credor vidíte v tomto segmentu poprvé? Není se čemu divit. Na celosvětovém trhu se značka luxusních hodinek Credor moc neprosadila (tedy s výjimkou severních států USA a Japonska), ačkoliv má za sebou velmi silného hráče. Luxusní hodinky Credor spadají totiž pod japonskou společnost Seiko. Ta udržuje celou divizi Credor již od roku 1974, kde nabízí hodinky výhradně z prémiových materiálů a konkuruje tak zavedeným hodinářským značkám ze segmentu luxusu.

první tourbillon hodinky Seiko - Credor Fugaku Tourbillon

Na nedávno proběhlém veletrhu luxusních hodinek BaselWorld 2016 byla představena novinka s názvem Credor Fugaku Tourbillon. Ačkoliv si můžete říct, že podobných představení nových modelů je celá řada, tyto hodinky jsou jak pro divizi Credor tak pro celou společnost Seiko jakýmsi milníkem.

Jedná se totiž o úplně první hodinky s mechanismem tourbillon, které společnost Seiko vyrobila.

Luxusní hodinky Seiko - Seiko Credor Fugaku Tourbillon

Nově vyvinutý mechanismus Caliber 6830 vychází z původní řady strojků 68 a byl ručně sestaven Satoshi Hiragou – hlavním hodinářským mistrem společnosti Seiko. Frekvence strojku je 21 600 kmitů za hodinu s rezervou chodu 37 hodin. Přesnost hodinek je deklarována -10/+15 vteřin za den.

Ohromujícím designem těchto hodinek cílí společnost Seiko spíše na trhy Blízkého východu, asijské, ruské a USA. Inspirací pro vznik těchto hodinek byla dřevěná rytina japonského umělce Hokusaie Kacučika (Hokusai Kawamura) a jeho díla „Velká vlna u pobřeží Kanagawy“.

Hodinky Seiko Tourbillon - Hokusai

Pouzdro hodinek Credor Fugaku Tourbillon má průměr 43,1 mm a je tenké neuvěřitelných 8,8 milimetru. Což je zejména díky strojku, který má i s mechanismem tourbillon výšku 3,98 milimetru a řadí se tak mezi nejmenší tourbillon strojky na světě. Pouzdro hodinek kombinuje ty nejlepší materiály – 950 platina, 18K bílé zlato, 18K žluté zlato a 48 safírů. Ciferník je vyroben z 18K bílého a žlutého zlata, speciálního lakování urushi, přírodní perleti a yakogai. Nevěříme, že by to chtěl někdo zkoušet, ale pro jistotu tento údaj uvádíme: hodinky jsou voděodolné do 30 metrů.

Credor Fugaku Tourbillon luxusní tourbillon hodinky Seiko

Třikrát skládaná spona z platiny třídy 950 s koženým řemínkem z aligátora udrží tento skvost na Vaší ruce zcela bez problému. Navíc je mechanismus rozepínání řemínku na jedno stisknutí tlačítka.

Jelikož jsou luxusní hodinky Credor Fugaku Tourbillon limitovanou edicí celkem 8 kusů, je tomu přizpůsobena i cena. Ta aktuálně činí 450 000 dolarů (cca 11 250 000 Kč).

Luxusni hodinky Seiko Credor Fugaku Tourbillon Seiko Credor Fugaku Tourbillon – první tourbillon hodinky Seiko

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář