Sběratelský unikát – Jackova kytara

Nestihli jste minulý rok vydražit vzácné Stradivárky a stále uvažujete o luxusním hudebním doplňku, protože auta, obrazy a starožitnosti sbírá téměř každý?

Jackova kytara, jak se projekt a zároveň také sběratelský kousek jmenuje, se draží od pondělí 23. února na stránkách aukce.aktualne.cz.
8O2A8669

Že jde o mimořádnou záležitost, dokazují i přední jména, která se na výrobě kytary podílela. Čeští designéři a umělečtí mistři kytaráři z Prochazka Custom Guitars tak vytvořili jedinečný hudební skvost, který v sobě ukrývá láhev kvalitní whisky značky Jack Daniel´s. Unikátní myšlenka zakomponování láhve do nástroje nebyla nic snadného a tak byl ke spolupráci přizván známý český výtvarník Rony Plesl, který měl na starosti návrh a výrobu designové lahve.sverak-telo

Elektrický hudební nástroj inspirovaný americkou legendární kytarou Les Paul z 50. let 20. století je plně funkční, přesto ji díky své ceně, která bude časem jistě růst, ocení především sběratelé.

Kytarář Petr Procházka společně se svým kolegou Petrem Grotzbachem museli vyřešit specifickou konstrukci kytary a správně umístit lahev, aby nepoškodila akustickou vlastnost nástroje. Na sklářích poté bylo, aby navrženou nádobu vyfoukli přímo do dutiny kytary. Výsledkem je plně funkční nástroj, na kterém lze hrát i s lahví plnou whisky.

Paralelně s výrobou vznikal na webu i jedinečný návrh kresby, o který se postarali samotní fanoušci tradiční whisky. Na 1500 lidí vytvořilo design prostřednictvím webové aplikace, který poté přenesl do nejmenšího detailu profesionální airbrusher na tělo kytary.klec-zepredu

Protože bylo hlavním cílem projektu podpořit mladé talentované muzikanty, Jackova kytara míří do dražby a všichni, kdo se podíleli na vzniku tohoto originálního nástroje, doufají, že se prodá za co nejvíce. Aukce probíhá od pondělí 23. února na webu aukce.aktualne.cz a ukončena bude v poledne 9. března.

“U jazzových a elektrických kytar se dá říci, že věkem nabírají na hodnotě. Jackova kytara je samozřejmě jediná a bude mít sběratelskou hodnotu,“ říká jeden z autorů Petr Procházka, který předpokládá, že skončí spíše u sběratele než u muzikanta, který by s ní odehrával koncerty.

sverak-telo2 detail-struny2 lepeni-tela2 lepeni-tela klec1

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář