Royal Mansour Marrakech – luxusní marocký palác

Royal Mansour Marrakech byl vytvořen s vizí, která přesahuje požadavky dnešního náročného cestovatele, ale zároveň tak, aby odrážel skutečnou podstatu marocké tradice. Proto majitel chtěl již při stavbě, vytvořit zářivý marocký styl se všemi prvky marocké architektury. Nechal tak vyniknout vysoce kvalitní zpracování a detaily, které nalezneme v celém objektu.

Jeho přáním bylo, nabídnout hostům jedinečné zážitky skládající se z údivu a emocí tak, aby se nesmazatelně zapsali do vzpomínek.

Marocká architektura
Precizní provedení celé stavby, autenticky kopíruje veškeré formy tradiční Mediny. Budovy na náměstíčku a zahrady se střídají se složitými klikatými cestičkami. Rozloha celého pozemku je 3,5 hektaru a je zcela obklopen vlastní pětimetrovou zdí z jedné strany a zdí starých městských hradeb, ze strany druhé.

Velká vstupní brána „zrcadlí“ všechny brány do královských měst Maroka. Ukázka zručnosti místních řemeslníků, materiálů a používaných technik, je až dechberoucí. Stejně jako monument Bab Fes Khemis ve městě, vyvolává brána Royal Mansour příslib štěstí, bohatství a prosperity.
Royal Mansour Marrakech 1
Po průchodu branou, objeví hosté okouzlující nádvoří – oázu klidu a míru. Živé, sladce voňavé květiny a velké množství stromů a rostlin, rozesetých v pevných geometrických tvarech kolem fontány uprostřed. Perfektní symetrie tak připomíná zahrady Alhambra Palace v Granadě. Hosté zde naleznou příjemné útočiště pro ničím nerušené čtení knihy, nebo naopak mohou zůstat v údivu z úžasného prostředí.
Royal Mansour Marrakech 13
Dvě skvělé restaurace a nádherná hlavní recepce budovy s pohádkovou lobby, barem, salónky a knihovnou, lákají hosty ke vstupu. Podle tradiční maurské architektury severní Afriky, Španělska a Portugalska, je přizpůsobena i vnitřní část celého objektu. Interiéry jsou vybaveny dechberoucí kombinací místního řemeslného zpracování jako je lesklá hladká „tadelakt“ omítka, okrasné keramické dlaždice „zellige“, či ručně vyřezávané dřevěné předměty.

Hosté jsou z recepce doprovázeni soukromou cestou, která je přístupná pouze pro rezidenty. Drahota a tajemnost, to jsou slova, která Vás napadnou, až půjdete labyrintem mramorově zpevněných cest a nádvoří, obklopeni olivovými háji a starými palmami, do svého soukromého ubytování v podobě tradičního riádu.

Riády
Každý z 53 riádů, má tři patra a průměrně čtyři pokoje. Všechny pokoje jsou uspořádány kolem centrálního nádvoří pod širým nebem. V přízemí naleznete bar, obývací pokoj, vstupní halu a venkovní terasu. Větší riády mají vlastní galerie a jídelny. Ty největší mají vlastní střešní terasu s bazény, možností otevřeného ohně a některé i vlastní i hammam a beduínské stanoviště.

Každá riáda má proto vlastní styl a charakter. Všechny jsou zdobeny složitými řemeslnými technikami od zpracování nejjemnější tkaniny, po vybavení zakázkovým starožitným nábytkem nejvyšší kvality.
Royal Mansour Marrakech 7 Royal Mansour Marrakech 4 Royal Mansour Marrakech 5
Díky dokonalému spojení tradice a moderních technologií, jsou všechny riády vybaveny senzory vodních kapek, pro automatické zatažení střechy. Dotykový ovládací panel v pokojích, tak hostům usnadňuje jakoukoliv manipulaci při zachování maximálního pohodlí a komfortu.

SPA
Royal Mansour Spa je opravdovým rájem, který slibuje, že bude stimulovat Vaši mysl, podporovat relaxaci a nabídne jedinečný lázeňský zážitek. Po příjezdu započnou hosté svou lázeňskou duchovní cestu, kdy opouštějí shon města a denních starostí a vstupují do světa klidu a míru. Teplo v této rozlehlé oblasti ustupuje před příjemným pohodlným chladem. Čistota a klid barevné flóry je jen občas narušena melodickým zpěvem ptáků.

V centru budovy je bílé kované železné atrium, evokující klec pro ptáky. Ve výklencích této nádherné stavby, dostávají lázeňští hosté konzultace od lázeňských odborníků. To umožňuje Royal Mansour Spa vytvořit každému vlastní individuální program tak, aby každý host obdržel maximální možnou péči.
Royal Mansour Marrakech 3
Lázně jsou založeny na tradičních marockých rituálech s hammam „pièces de resistances“, ale také nabízejí aktuální a moderní procedury.

Lázně také používají produkty nejvyšší kvality od značek, jako jsou „Maroc Maroc“, „Dr. Hauschka“ a „Sisley“ pro ošetření těla a obličeje. Samozřejmostí jsou i produkty značky Chanel. O vlasovou kosmetiku se zde stará značka Leonor Greyl.

Lázně jsou rozloženy do tří podlaží. V prvním patře, prosvíceném pouze přírodním světlem, naleznete masáže obličeje a vodní procedury. Pokud chcete více soukromí, jsou zde lázeňské apartmá, kde se můžete oddávat soukromým procedurám.

V přízemí se nacházejí dvě hammam, kadeřnický salón, soukromá manikůra a pedikůra, koupele „Watsu“, inspirativní a pracovní „Art of Living“, butik a relaxační centrum.
Centrum „Le salon de thé“ poskytuje místo, kde si mohou hosté vychutnat chvíle klidu pro čtení a vybrat z nabídky zdravých jídel, bylinných čajů a ovocných šťáv. Impozantní krytý plavecký bazén s vlastním oranžovým stylem, doplňuje celé přízemí.
Spodní patro lázní je oblast věnována „state-of-the-art-fitness“, tedy vybavení pro fitness a posilování.
Royal Mansour Marrakech 14

Restaurace a bary
Marocká kuchyně, patří k jedné z nejrozmanitějších na světě. V souladu s vysokým standardem celého Royal Mansour, vznikla řada skvělých restaurací a barů.
O dohled nad restauracemi se stará slavný pařížský šéfkuchař Yannick Alléno, oceněn třemi Michelinskými hvězdičkami.

La Grande Table Marocaince nabízí to nejlepší z tradiční marocké kuchyně s moderním nádechem. La Grande Table Francaise zase představuje to nejlepší z kuchyně francouzské. Ve vstupní hale restaurací La Table, se nachází La Fresco restaurace, kde se podávají snídaně, obědy a večeře. V případě potřeby je možné v každé restauraci zařídit soukromí prostřednictvím malých salónků. Jídlo si samozřejmě také můžete nechat přinést do Vašich riád. Jíst tak můžete v chládku uvnitř nebo na střešní terase.

Působivý výběr z unikátních barů se skvělou atmosférou uspokojí všechny Vaše chutě a možnosti.
Le salon de thé, který se nachází na kraji lázní, je otevřen po celý den a nabízí převážně lehké zdravé jídlo a pití.

V hale samotné hlavní budovy se nachází zbytek barů.
Le Bar – ohromující zlato-růžový koktejlový bar a salonek.
Le Piano Bar – elegantní sofistikovaný salónek, nabízející příjemnou živou klavírní hudbu s výhledem na andaluské zahrady.
Le Bar a Cigaré – nabízí široký výběr ročníkových lihovin a slavných doutníků. Je ideálním relaxačním prostorem.

Royal Mansour Marrakech je skutečným rájem, na který nikdy nezapomenete.

Pokud Vás zajímá, kolik stojí ubytování v tomto luxusním marockém ráji, cena je více než přátelská.
Základní riádu pořídíte od „pouhých“ 36 000 Kč za jednu noc.

Slevu na ubytování získáte, pokud provedete registraci přes Booking.com

Royal Mansour Marrakech 15 Royal Mansour Marrakech 10 Royal Mansour Marrakech 11 Royal Mansour Marrakech 9 Royal Mansour Marrakech 8 Royal Mansour Marrakech 2 Royal Mansour Marrakech 12 Royal Mansour Marrakech

Koukněte také na

Conrad Bora Bora Nui

Okamžik na který většina z nás čekala je tady. Po více než roční mnoha miliónové rekonstrukci …

Napsat komentář