Rolls-Royce Phantom VII

Společnost Rolls-Royce se kdysi rozhodla, že bude svými modely uchvacovat většinu milovníků automobilů. A to se jí dařilo nejen napříč modely, ale zejména vozem Rolls-Royce Phantom. No, možná nebyla priorita jenom okouzlit fanoušky, ale poskytnou vysoký nadstandard pro milionáře a ultra náročné zákazníky kteří jej vyžadují.

rolls-royce-phantom-vii

Každopádně jak praví jedno přísloví: „všechno dobré jednou končí“, i výroba modelu Rolls-Royce Phantom je u konce. Třináct let jste si mohli vychutnávat „mastodontní“ krásu tohoto technologicky a luxusem nabitého vozidla aristokratických linek. A aby bylo rozloučení důstojné, vznikla poslední verze (která samozřejmě skončí v soukromé sbírce) Rolls-Royce Phantom VII.

posledni-rolls-royce-phantom-vii

Základ pro poslední model Rolls-Royce Phantom VII byl převzat z varianty s delším rozvorem a stylisticky se odkazuje na zaoceánský parník kolem roku 1930. Provedení v noblesní barvě „Blue Velvet“ dokonale koresponduje s boční stříbrnou linii táhnoucí se přes celý automobil a stylovými „pinstripe“ pneumatikami.

limitovana-edice-rolls-royce-phantom-vii

Uvnitř kabiny na vás čeká okouzlující interiér s drobnými detaily odkazujícími na zaoceánskou loď. Například centrální hodiny v palubové desce jsou stylizované jako dřívější námořní přístroje a mají přepracovanou lunetu, která po boku ukazuje 24 časových pásem. Šťastný vlastník posledního Phantomu se také může těšit na ručně vyřezávané obložení dveří a panel přístrojové desky před spolujezdcem, kde je vyobrazena ona loď. Koberečky z ovčí vlny jsou už jen nepatrným detailem, který podkreslí preciznost celého vozu.

rolls-royce-phantom-vii

Pohonnou jednotkou je masivní atmosférický motor o objemu 6,75 litru konstrukce V12 s výkonem 460 koní a 720 Nm točivého momentu. To znamená že Rolls-Royce Phantom VII dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,2 vteřiny a maximální rychlost se zastaví na 240 km/h. Vzhledem k váze která atakuje hranici 2 550 kilogramů a přemíře luxusu kterou toto vozidlo poskytuje, se jedná o hodnoty nadprůměrné. Cena nebyla zveřejněna.

luxusni-automobil-rolls-royce-phantom-vii luxusni-automobil-rolls-royce-phantom-vii luxusni-vuz-rolls-royce-phantom-vii

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář