Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé

Společnost Rolls-Royce představila svůj nový model Maharaja Phantom Drophead Coupé, který je vyroben pouze pro zákazníky v Dubaji. O spolupráci s vlivnými lidmi nebo státními představiteli, se snaží mnoho automobilek, ale přeci jen Rolls-Royce je v tomto ohledu daleko před konkurencí.

Partnerství značky s  představiteli států, stejně tak jako královskými rodinami zde má kořeny již od počátku 20. století. Nový Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé, jak již název napovídá, je inspirován „Golden Age of the Raja“ a na počest spříznění Indie s touto luxusní značkou automobilu. Před 100 lety se totiž indičtí Princové a Mahárádžové rozhodli ke spolupráci s automobilkou, přičemž se jedná o jeden z nejdelších vztahů mezi výrobcem automobilů a hodnostářem. Okázalý luxus, který značka Rolls-Royce poskytuje a její vysokou oblíbenost dokazuje i fakt, že v období pěti dekád, Mahárádžové nakoupili více než 840 unikátních vozů Rolls-Royce. Pokud vozy přepočteme na roky, tak každý rok bylo zakupováno 16,8 automobilů po dobu 50 let.
Představení vozu neproběhlo kupodivu v Indii, ačkoliv téma prezentace Indické bylo, ale v Dubaji při otevírání showroomu AGMC Rolls-Royce, který bude určen výhradně pro místní zákazníky.Rolls-Royce - Maharaja Phantom Drophead Coupé

Exteriér této limitované edice je lakován barevným odstínem Carra White a doplněn smaragdovou ručně malovanou linkou, doplněnou motivy páva. Páv je totiž národním ptákem Indie. Střecha kabrioletu je taktéž zelená, stejně jako volant, lemování, horní část palubní desky, koberce či část výplně dveří. Jakmile sundáte plátěnou zelenou střechu, objeví se před Vámi luxusní dřevěné obložení, které zároveň slouží jako kryt střechy. Vnitřní kabina je zabalena v elegantní kůži odstínu Crème Light a doplněna zmíněným zeleným obšitím a křivky páva. „Dubaj je jediným světovým trhem, který získal tento jeden-z-několika zakázkových Phantom Drophead Coupé, vyráběným dva roky – a to je nejen pro nás neuvěřitelné, ale také to ukazuje na silný význam Rolls-Royce Motor Cars na tomto trhu,“ uvedl Osman Abdelmoneim, generální manažer AGMC.
Cena, stejně jako počet kusů této limitované edice není známa.

Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé 2 Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé 1 Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé 3 Rolls-Royce Maharaja Phantom Drophead Coupé

 

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář