Rolls-Royce králem customizace

Stejně jako Ferrari, ohlásila společnost Rolls-Royce rekordní zisky v sektoru upravených vozů pro své klienty. Rok 2013 tak nebyl úplně špatným rokem, jak se společnosti dříve zdálo.

Rolls-Royce tvrdí, že požadavky na přizpůsobení vozů se blíží 100 procentům objednávek. Rok 2013 proto byl pro týmy řemeslníků a umělců materiálu, opravdu rušný. Devadesát-pět procent všech z prodaných 3 630 vozů, které se prodali po celém světě za posledních 12 měsíců, bylo upravených na přání zákazníka.

Čísla zahrnují i Rolls-Royce Wraithy, nejnovější a nejvýkonnější automobil společnosti, který šel do prodeje v polovině roku 2013. Největší poptávka po přizpůsobení byla z regionu blízkého východu. Všech 99% upravených modelů Ghost a Phantom bylo dopraveno právě tam.

Vlajková loď společnosti – model Phantom, zůstává stále nejoblíbenějším modelem pro zakázkové úpravy na přání zákazníka. V USA je upravených modelů Phantom více než 95% a v Evropě je toto číslo jen nepatrně nižší – 95%. Specifický asijský region je na tom, co se do úprav, týče zdaleka nejhůře, pouhých 86% vozidel je zde zakázkově upravováno.

„Tento pokračující růst segmentu bespoke prodejů v roce 2013 dokazuje fakt, že Rolls-Royce je domovem bespoke v luxusním světě“ řekl Torsten Müller – Ötvös, generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars.

rolls-royce-ghost-bespoke-design-interior

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář