Riva 88´ Florida – stylová luxusní jachta

Zhruba před čtrnácti dny, konkrétně 18. května 2015 byla představena nová luxusní jachta Riva 88´Florida od společnosti Riva Yacht, spadající do portfolia Ferretti Group. Nová loď je dlouhá 26,84 metru a je dokonalou kombinací stylu, elegance, moderních technologií a výkonu.

Riva 88´Florida vychází z předchozího modelu Riva 88´ Domino s tím rozdílem, že u modelu Domino byla námořní kajuta a ovládací můstek kapitána zakryty panelem. Domino je tedy „uzavřená“ loď. Ovšem model Florida nabízí to nejlepší z obou světů – otevřený můstek a v případě potřeby také možnost jeho uzavření.

Riva 88 Florida luxusni jachta

Patentovaný systém „Convertible Top“ je jakýmsi hardtopem, který známe z automobilů. Ovšem zde je ovládán elektronicky přímo z můstku kapitána a může být použit při plavbě. Nemusíte proto nikde zastavovat a pak teprve „hardtop“ aktivovat. Jakmile Vás zastihne bouře nebo nepřízeň počasí, pohodlně zmáčknete tlačítko, z přední části lodi vyjede panel a uzavře kapitánský můstek.

Je vidět, že je tato luxusní jachta výsledkem tvrdé dřiny mezi technickým oddělením a designéry. Technické oddělení skupiny Ferretti Group (Group Engineering Department) z výboru pro strategii produktů (Ferretti Group Product Strategy Comittee) velmi úzce spolupracovalo se známým jachtařským studiem Officina Italiana Design. Novou jachtu Riva 88´Florida zde dostali na starosti Mauro Micheli a Sergio Beretta, což jsou špičky v oboru. O tom že se jim to podařilo, není potřeba diskutovat. Lehká šedá metalíza „Moon Grey“ společně s černými detaily „Bright Black“ zvýrazňují štíhlé linie celé jachty.

Riva 88 Florida luxusni clun

Ubytování je rozděleno do čtyř krásných a elegantních kabin. Číslovka v názvu jachty napovídá, že vnitřek bude stylizován do krásného retra a atmosféry kolem roku 1980. Díky proskleným panelům na boku lodě je tak celý vnitřek prosvícen slunečním zářením. Moderní a přesto dobové vybavení se projevuje například i absolutní zvukovou izolací. Takže neuslyšíte hosty z druhé kabiny nebo hluk z motorové části, ale pouze high-end reproduktory Vaší soustavy v kabině. Pokud přeskočíme hlavní ložnici pro majitele lodi, je k dispozici také dvojlůžková VIP kabina s vlastními skříněmi a sociálním zařízením včetně samostatného sprchového koutu.

Riva 88 Florida luxusni jachta interier

Zapomenout nesmíme ani na další vzdušnou kabinu pro hosty s dvoulůžkem a sociálním zařízením. Stejně tak jako na kabinu pro hosta s jednou postelí a sprchovým koutem.

Ve standardní konfiguraci je luxusní jachta Riva 88´Florida poháněna dvěma motory MTU 16 V 200 M93 o výkonu 2 435 koní. To stačí na vyvinutí působivé rychlosti 38,5 uzlu a cestovní rychlost 34 uzlů. Dojezd se pohybuje mezi 310 až 340 námořních mil a uspokojí i toho nejnáročnějšího cestovatele.

Jestli se Vám to však zdá málo, můžete si pořídit výkonnější konfiguraci vybavenou dvojicí motorů MTU 16 V 200 M94 s výkonem 2 638 koní. Získáte maximální rychlost 40,5 uzlu a cestovat můžete rychlostí 35 uzlů. Dojezd je samozřejmě nepatrně menší, mezi 300 až 330 námořních mil.

luxusni jachta Riva 88 Florida Luxusní jachta Riva 88 Florida luxusni jachta Riva 88 Florida interier luxusní člun Riva 88 Florida Riva 88 Florida luxusni clun interier Riva 88 Florida interier luxusni clun Riva 88 Florida Riva 88 Florida luxusní člun Riva 88 Florida

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář