Richard Mille RMS05 – luxusní pero za 2,6 miliónu korun

Každý rok přijde společnost Richard Mille s technickou novinkou v hodinkách. Automaticky ani nepočítáme, že by se tak nestalo a vždycky se těšíme na inovace v podobě mechanismů, strojků nebo zobrazení času u hodinek, které tato společnost představí. Jenže jak už jste si mohli zajisté všimnout, v segmentu luxusních hodinek a haute horlogerie je to nyní již více o kreativitě a inovačních řešeních, než „klasice“.

Luxusní pero Richard Mille RMS05

Je to také částečně vidět i u společnosti MB&F, která inovuje a představuje svou novou hodinářskou vizi každý rok. O tom že se svět luxusních hodinek přesouvá do jiného segmentu je vidět i na například nedávno představených stolní hodiny ve tvaru pavouka nebo luxusních hodinkách s turbínami.

A stejným směrem se rozhodla jít i společnost Richard Mille se svým luxusním plnicím perem RMS05. Nehrozí tedy, že by se společnost přeorientovala na výrobu luxusních psacích potřeb, ale je to jen další z rozšíření myšlenek společnosti.

Plnici pero Richard Mille RMS05

Ozubená kola, složitost a industrializace charakterizují „steampunk“ dobu asi nejvíce. A také dokonale popisují toto nádherné mechanické pero Richard Mille RMS05. Využití dlouholetých zkušeností v hodinářství se projevilo na celkovém zpracování pera a hlavně mechanismu zajíždění hrotu.

Mechanické plnící pero Richard Mille RMS05

Tělo RMS05 je vyrobeno z kompozitu tmavě šedých NTPT uhlíkových vláken (vrstvené dutinky, dle zvláštní specifikace), kterou společnost Richard Mille použila již v roce 2015 u svého modelu luxusních hodinek RM011 Yellow Storm (bližší informace v našem magazínu). Povrchová textura vypadá jako damašková ocel, jen je mnohem lehčí a také pevnější.

Richard Mille RMS05 luxusní pero

Co ale dělá toto luxusní pero skutečně unikátním, je titanový mechanismus. Ten je umístěn na konci celého pera, a ačkoliv by se mohlo zdát, že bude pero nevyvážené a těžké, opak je pravdou. Extrémní lehkost je zapříčiněna právě využitím titanu třídy 5, NTPT kompozitu a uchycením mechanismu ve dvanácti kamenech. Celý strojek je rhodiován pro zvýšení tvrdosti a obsahuje samonavíjecí systém, můstky, ozubená kolečka a krokový mechanismus. Tedy vše co naleznete v luxusních hodinkách. Navíc je celý mechanismus zakryt safírovým sklem, takže je nemožné je při klasickém užívání a tvrdším zacházení poškodit.

Richard Mille RMS05 luxusní plnící pero

Mizející hrot (ve světě znám pod pojmem vanishing nib) je ovládán tlačítkem, kdy po jeho zmáčknutí hrot vyjede z těla a můžete začít psát. Jakmile ale vrátíte víčko na své místo, systém rozpozná „uzavření“ a hrot se zasune zpět.

Vývoj luxusního pera Richard Mille RMS05 trval neuvěřitelné 4 roky. Ani se tomu nelze divit, protože vyvinout tak sofistikovaný mechanismus a usadit jej do miniaturního prostoru o velikosti několika málo milimetrů je téměř nadlidský výkon. Je skoro jisté, že v dohledné době se nabídka luxusních psacích potřeb od společnosti Richard Mille o nové modely nerozroste. Dočkat se však můžeme jiných barevných kombinací. Za částku 105 000 dolarů (cca 2 625 000 Kč), získáte nejen nádherné mechanické luxusní pero, ale také skvělou investici.

Luxusní mechanické pero Richard Mille RMS05 Luxusní plnící pero Richard Mille RMS05 Plnící pero Richard Mille RMS05 Luxusni mechanicke pero Richard Mille RMS05 Richard Mille RMS05 luxusní mechanické pero Luxusní pero Richard Mille RMS05

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář