Range Rover Sport SVR

Nejrychlejší Land Rover je tady! 550 koní a 680 Nm točivého momentu přidělá vrásku nejednomu vlastníku Porsche Cayenne. Kompresorem přeplňovaný V8 motor o objemu 5,0 litrů dosáhne maximální rychlosti přes 260 km/h a zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhé 4,5 vteřiny.

Výkon je přenesen přes inovovanou převodovku ZF 8HP70 – osmi stupňový automat, který si poradí za jakékoliv adhezní situace. Je to také poprvé, kdy Land Rover u modelu využil aktivních výfukových systémů. Range Rover Sport SVR je proto vybaven elektronicky ovládanými ventily na výfukovém potrubí, které optimalizují kultivovanost motoru a ve vyšších otáčkách dodávají „tu správnou“ zvukovou kulisu. Tady si rozhodně nikdo nebude myslet, že jedete s dieselovou variantou.

Podvozek modelu Sport SVR doznal lehkých změn oproti klasickému modelu Sport. Standardem jsou nyní 21-palcová kola z lehkých slitin s pneumatikami 275/45/21. K dispozici jsou také 22-palcová kola obutá do pneumatik Continental SportContact 5 o rozměru 295/40/22, které jsou vhodné zejména pro využívání celého potencionálu vozu. O brzdný účinek se postarají 6-pístkové brzdové třmeny od firmy Brembo.Land Rover - Range Rover Sport SVR

Range Rover Sport SVR byl vytvořen speciálním týmem ze sekce Jaguar Land Rover’s Special Vehicle Operations – vlastní divize automobilky, která se soustředí nejen na optické úpravy karoserie, ale také na motorizaci a komfort posádky. Proto označení SVR obdrží pouze vybrané modely, které budou splňovat základní výkonnostní kritéria této divize.

Jak skvěle automobil funguje, lze snadno vyčíst z časů kol na Nürburgringu. Ptáte se, proč by někdo bral automobil z kategorie SUV na závodní okruh? Důvodem je, že ačkoliv byly před pár lety podobné úvahy šílené, dnes jsou na trhu tak výkonná SUV že si nezadají i se sportovnějšími modely napříč automobilkami. Koneckonců čas, za který zajel nový Range Rover Sport SVR celý okruh mluví za sebe – 8 minut a 14 vteřin.

Nový Range Rover Sport SVR bude k dostání u vybraných prodejců Land Rover. Prodej bude zahájen letos na podzim.

Range Rover Sport SVR 3 Range Rover Sport SVR 1 Range Rover Sport SVR 2 Range Rover Sport SVR 4 Range Rover Sport SVR 5

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář