Radical RXC homologován do provozu!

Výrobce supersportovních vozů Radical prošel posledními zkouškami a získal tak homologaci pro provoz na pozemních komunikacích. Konkrétní povolení platí pro modely RX a RX Turbo.

Základní model Radical RX nabízí dvacetičtyr-ventilový V6 motor o objemu 3,7L Ford Duratec, který produkuje výkon 379 koní.
Verze Radical RX Turbo nabídne v základu výkon 460 koní pomocí dvojitě přeplňovaného EcoBoost 3,5L V6 motoru, taktéž od Fordu.

Pokud by Vám byl výkon těchto vozidel stále málo, pro základní atmosférickou variantu modelu RX existuje úprava sání, která společně s upravenou jednotkou zvýší výkon na 420 koní. Výhodou nepřeplňovaného modelu modelu, tak může být nejen nižší pořizovací cena, ale také hlavně životnost agregátu.

radical rxc

Základní homologovaný model Radical RX cenově vychází v přepočtu od 3 420 000 Kč, a přeplňovaná varianta od 3 780 000 Kč.

Jelikož se jedná o skutečné závodní auto, pouze s rozdílem schválení pro provoz na komunikacích, lze vůz kromě nepřeberného množství karbonových doplňků a dílů pro odlehčení, také doplnit řadou elektronických vymožeností. Kompletní telemetrický systém (+100 000 Kč), integrovaný vzduchový zvedák (air jack system + 75 000 Kč) nebo hasící systém (+15 000 Kč).

Do budoucna je slíbena verze Radical RXC s motorem V8 a výkonem přes 500 koní. Cena by se měla pohybovat kolem 4 400 000 Kč v základní variantě.

Více naleznete na stránkách výrobce Radical.

radical rxc turbo radical rxc 4 radical rxc 3 radical rxc 2 radical rxc detail

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář