Quadrofoil Q2S – privátní křídlový člun

Jen několik málo dní před Vánocemi byl představen Quadrofoil Q2S – stylový křídlový člun pro dvě osoby. Což by samo o sobě nebylo tak zajímavé, kdyby nebyl poháněn pouze elektřinou a nevznikl jako limitovaná edice.

Q2S přichází se speciálně navrženými křídly ve tvaru „C“, což umožňuje ladně plout rychlostí 6,5 uzlu (přes 12 km/h) takřka bez pohonu. Ačkoliv to zní jako zábava, mnohem zábavnější je možnost využít elektromotor, který celý tento futuristický člun rozpohybuje na impozantní rychlost téměř 22 uzlů (cca 40 km/h).

kridlovy-clun-quadrofoil-q2s

Trup lodi byl navržen jako trimaran s ohledem na dlouhý vývoj aerodynamiky a hydrodynamiky. Kompozit plastu, uhlíkových vláken, laminátu a ostatních složek se projevuje na brilantní ovladatelnosti a komfortu. Ocelový trup by tyto vlastnosti rozhodně neměl.

quadrofoil-q2s-kridlovy-clun

O zásobu energie se starají dvě lithium-ion sady baterií, které se dokáží nabít v rozmezí 3 až 4 hodin díky speciálnímu řídícímu systému. Quadrofoil Q2S je vybaven sofistikovaným a ergonomickým kokpitem, který v mnoha ohledech bral inspiraci z automobilového průmyslu.

Umístěním všech základních ovládacích prvků v dosahu pilota, bude mít majitel této krásky absolutní kontrolu nad každým směrem nebo pohybem plavidla. Kormidlo neboli spíše volant je inspirován závodním vozem Formule 1 a tvoří tak pomyslnou třešničku na dortu. Kolik to všechno bude stát, kolik kusů se vyrobí a za jak dlouho obdržíte svůj stroj od objednávky zatím nevíme. Slovinská společnost, kde tento stroj vzniká tyto informace zatím nezveřejnila.

quadrofoil-q2s quadrofoil-q2s-detail kridlovy-clun-quadrofoil-q2s kridlovy-clun-quadrofoil-q2s quadrofoil-q2s-kridlovy-clun quadrofoil-q2s-soukromy-kridlovy-clun privatni-kridlovy-clun-quadrofoil-q2s  quadrofoil-q2s-privatni-kridlovy-clun

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář