Project Utopia

Vzpomínáte si na ostrov na luxusní jachtě, který jsme Vám včera ukázali? Tvůrci této luxusní jachty – Yacht Island Design Ltd. nás opět ohromily svým konceptem – Project Utopia.

Projekt Utopia má kruhový tvar a měří v průměru 100m (330 stop) a obsahuje 11 palub obytné plochy. Horní paluby jsou kryté skleněným přístřeškem a díky tomu proniká sluneční záření do interiéru. Samozřejmostí je možnost otevření horní prosklené plochy, tedy pokud to počasí dovolí a zpřístupnění tak čerstvého průvanu vzduchu v horních patrech.

Project Utopia

Otevřené horní patro slouží také jako venkovní bazén a terasa se všemi náležitostmi jako v klasickém plaveckém areálu. Celý koncept Utopia je speciální loď, která zůstává i v extrémních vodách díky čtyřem platformám, po ukotvení, vysoce stabilní. Každá z platforem, nohou, má vlastní vrtuli a může se tak pohybovat v malých rychlostech pro zlepšení stability.

Čtyři heliporty pro vrtulníky, poskytují optimální přístup na plošinu, stejně tak jako čtyři soukromá mola pro čluny a vodní skútry.

V interiéru naleznete klasické obchodní prostory, divadlo, restaurace, bary, noční kluby a kasino.

Project UtopiaProject Utopia 6 Project Utopia 7

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář