Porsche Macan GTS – „sportovní“ SUV

Nemůžete se rozhodnout, jestli si domů pořídíte slabší Porsche Macan S nebo silnější variantu Macan Turbo se 400 koňmi? Rozhodování je konec! Protože minulý týden představila automobilka Porsche na veletrhu Tokyo Motor Show nový model Macan GTS. Ten vychází z modelu „Macan S“ a z dvojitě přeplňovaného 3.0 V6 motoru nabídne výkon 355 koní a 500 Nm. Což je sice o 45 koní méně nežli u varianty Macan Turbo, ale rozdíl na dynamice vozu skoro nepoznáte.

Zůstala zde původní dvoj-spojková sedmistupňová PDK převodovka, která spolu se systémem Porsche Traction Management (PTM), rozpohybuje vozidlo z 0 na 100 km/h za 5,2 vteřiny. A pokud se rozhodnete pro balíček Sport Chrono Package, bude čas zrychlení „na stovku“ rovných 5 vteřin.

Porsche Macan GTS 6

Zastavit automobil z maximální rychlosti 257 km/h vyžaduje kvalitní brzdy. Na přední nápravě se teď nachází brzdové kotouče o průměru 360 milimetrů s šestipístkovými třmeny v červené barvě. Doplněné brzdovými kotouči o průměru 330 milimetrů a jednopístkovým třmenem na zadní nápravě. Společně s vylepšeným systémem řízení (Stability Management) tak vůz zastavíte téměř na stejné vzdálenosti jako osobní automobil. Kompletně nový je také sportovní výfukový systém a vzduchový podvozek – díky tomu je nový Macan GTS nižší o 10mm než verze Macan Turbo.

Design vozu prošel několika drobnými změnami, jako jsou například 20 palcová litá kola „RS Spyder“ v povrchové úpravě Satin Black nebo čtyř-bodové LED světlomety pro denní svícení taktéž v černém akcentu.

Porsche Macan GTS interier

Ani interiér není bez změny. Jako standard jsou zde nyní kožené sportovní sedačky, vylepšené ozvučení včetně infotaimentu a GTS balíček. Ten obsahuje karmínově červený otáčkoměr, stejně barevné prošití sedadel, bezpečnostních pásů a vyšívané logo GTS na opěrkách hlavy. Těšit se na nový Porsche Macan GTS můžete od března 2016 s cenou začínající na 73 400 Euro (cca 2 060 000 Kč).

Porsche Macan GTS Luxusní Porsche Macan GTS Luxusni SUV - Porsche Macan GTS Luxusní SUV - Porsche Macan GTS Luxusni Porsche Macan GTS

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář