Porsche Design Monobloc Actuator 24H-Chronotimer

Zajímavá historie značky Porsche Design byla vždy spojena s hodinkami a motorsportem. Není proto divu že nové luxusní hodinky Porsche Design Monobloc Actuator 24H-Chronotimer jsou takové jaké jsou. Inspiraci si designéři odnesli z modelu Porsche 911 RSR, tedy první 911 s podélně uloženým plochým šestiválcem před zadní nápravou. A samozřejmě některé prvky a konstrukční řešení z 911 RSR nalezneme i v těchto hodinkách.

porsche-911-rsr-1973-01

Za zmínku určitě stojí kolébkový přepínač integrovaný do titanového pouzdra na pravé straně, pomocí kterého můžete ovládat běžnou funkcionalitu hodinek. Celé pouzdro má průměr 45,5 milimetru a v ciferníku naleznete malé sub-ciferníky pro přesnější čas. Srdcem hodinek je švýcarský strojek Valjoux a hodinky jsou k dostání s gumovým řemínkem nebo titanovým tahem.

luxusni-hodinky-porsche-design-monobloc-actuator

Hodinky připomínají legendární model Porsche Design Titan Chronograph, ovšem převeden do nové a stávající doby. Ciferník je stejně jako u modelu Titan Chronograph čistý a jednoduchý tak, aby plnil svou funkčnost a zbytečně nerozptyloval. Voděodolnost je v tomto případě do hloubky až 100 metrů (takže ani hloubkové ponory nejsou problém) a pokud se podíváte dobře na k indexu s hodnotou 9h, naleznete malý ukazatel rezervy nátahu. Ta činí v tomto případě velmi slušných 48 hodin.

Výkon bývá zpravidla spojen i s vyšší cenou a nejinak je tomu i v případě těchto luxusních hodinek. Za variantu hodinek v titanu a s gumovým řemínkem zaplatíte 5 950 euro (cca 155 000 Kč), za verzi s titanovým tahem 6 450 euro (cca 170 000 Kč) a za model s černými detaily vytvořenými karbidem titanu (jeden z nejtvrdších materiálů na stupnici MOHS) a černým gumovým řemínkem zaplatíte celkem 6 250 euro (cca 163 000 Kč).

luxusni-hodinky-porsche-design-monobloc-actuator-24h-chronotimer porsche-design-monobloc-actuator-24h-chronotimer-6

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář