Pinstripe – stylový motorový člun

Švédské designové studio Gray Design, před nedávnem představilo své nové projekty. Jedním z nich byl i Pinstripe, stylový motorový člun.

Jak už název Pinstripe napovídá, inspirace byla v proužkovaných oblecích světoznámých módní značek. Celý člun byl vyvinut jako koncept pro přepravu VIP osob na trajekt, popřípadě na prezentaci kolem přístavu.

„Jedním z cílů tohoto výběrového řízení byla možnost použití jako zásobovací loď, tvar luku propůjčuje přední části velkou úložní plochu, která je chráněna nerezovými lištami. Nerezové lišty po celém obvodu lodi tak umožňují snadné vykládání a nakládání zásob, aniž by se poškodila jiná část. Centrální schodiště poskytuje rychlý přístup a výměnu pasažérů při rušných dnech.“ Vysvětluje hlavní návrhář Grey Design, Eduard Gray.

„Další novinkou je flexibilní uspořádání sedadel s podlahovými kluzáky, které umožňují vytvoření většího nožního prostoru pro hosty, přidání dalších sedadel nebo úplné odebrání pro zvětšení zavazadlového prostoru.“

Hlavním rysem je však vodíkový pohon.

„Jedná se o pohonný systém na vodík od firmy Alexys Yachts, kteří zdokonalili způsob uložení a pohon námořních plavidel, vybavených tímto systémem. Pravděpodobně to způsobí převrat v lodním průmyslu. Jsme jedna z prvních společností, mající k této neuvěřitelné technologii přístup a budeme se snažit naše budoucí projekty rozvíjet tímto směrem“ dodal Gray.

Pinstripe clun Pinstripe yacht Pinstripe jachta Pinstripe-yacht Pinstripe hydrogen

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář