Pilatus PC-24 za 180 miliónů korun vyprodán!

První proudově poháněný letoun společnosti Pilatus, byl představen na veletrhu European Business Aviation Convention & Exhibition (EBACE) v Ženevě. Švýcarský výrobce se rozhodl tímto modelem vstoupit do přeplněného segmentu dvoumotorových letadel, protože zákazníci společnosti požadovali rychlejší alternativu k dosud vyráběnému modelu Pilatus PC-12. Nový model Pilatus PC-24 má proto oproti PC-12 dva turbovrtulové motory.
Společnost začala přijímat objednávky v květnu tohoto roku na veletrhu EBACE a za předběžnou cenu 8,9 miliónu dolarů (cca 180 miliónu korun). Závazných smluv bylo během dvou dnů podepsáno 84. To znamená, že je letoun aktuálně vyprodán.tryskove letadlo Pilatus PC-24

První dodávky tohoto luxusního letadla jsou naplánovány v průběhu roku 2017.
Co vlastně vzbudilo takovou pozornost a zájem o letadlo? Hlavním lákadlem jsou motory Williams FJ44-4A (každý o váze zhruba 1,5 tuny) které jsou schopny startovat z velmi malých letištních drah. Což je poprvé, kdy jsou tyto motory obsazeny v business třídě letadel a je zde možnost startovat z přírodní dráhy. Dalšími benefity jsou prostorné nákladní dveře a snadná konfigurace kabiny k sezení. Jet pojme až 10 osob a je certifikován pro jednoho pilota. Dolet činí 2 245 mil a maximální rychlost 790 km/h.

luxusni letadlo Pilatus PC-24 business jet pilatus pc-24 Pilatus PC 24 Luxusni letadla Pilatus PC-24 Pilatus PC-24

 

Koukněte také na

Diamond Aircraft DA50-V Be Unique

Cestovat po silnicích a dálnicích vás přestává bavit? Moře nemáme a kupovat si luxusní private …

Napsat komentář