Piaggio Avanti II TwinTurbo EVO

Nový italský business jet Avanti II TwinTurbo EVO překonal technologicky svého předchůdce Avanti Evo, který byl představen tento rok na leteckém veletrhu v Ženevě – EBACE 2014. Nový model je postaven na osvědčené platformě Avanti P.180 ovšem s mnoha vylepšeními, které pomohou snížit provozní náklady, zlepšit komfort cestujících a k přírodě jsou ještě více šetrnější než předchozí model. V řeči čísel to znamená že nové Piaggio Avanti II EVO TwinTurbo dokáže dosáhnout rychlosti až 740 kilometrů za hodinu, což je dnes nejrychlejší vyráběný business jet.

image

Nový systém optimalizovaných lopatek Hartzell umožňuje dolet až do vzdálenosti více než 3180 kilometrů.
Majoritním podílníkem ve společnosti, se stala počatkem tohoto roku společnost Mubadala Development Company z Abu Dhabi. Po prvotních investicích, povznesli noví majitelé servis a podporu na globální úroveň. Na červencové přehlídce Farnborough International Air Show pořádané kousek od Londýna, získala společnost Piaggio několik prvních závazných objednávek letounu EVO.

image

Businessjet dokáže pojmout až 9 cestujících a usadit je ve vlastních VIP sedadlech přizpůsobených od Poltrony Frau.
Luxusní kabina má na šířku více než 5,5 metrů a na délku lehce přes 4,5 metru. To zaručuje maximální pohodlí při zachování určitého luxusu, každému cestujícímu. Cena za plně vybavený letoun Avanti EVO činí 7,4 miliónu dolarů (cca 150 miliónu českých korun).

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Koukněte také na

Diamond Aircraft DA50-V Be Unique

Cestovat po silnicích a dálnicích vás přestává bavit? Moře nemáme a kupovat si luxusní private …

Napsat komentář