Patek Philippe Titanic a spolupráce s Lunn´s

Jako součást diamantového výročí Belfastského klenotníka Lunn´s a 175 výročí Patek Philippe, se tyto společnosti spojily a vytvořili jedinečné smaltované stolní hodiny na téma plavby lodě RMS Titanic v roce 1912. Patek Philippe inovují své klasické ale i stolní hodiny každý rok. Ovšem poprvé ve své 175 let staré historii, vznikly unikátní hodiny pro prodejce ve Velké Británii či Irsku. Myšlenka na hodiny Patek Philippe Titanic vznikla, když předseda společnosti Patek, Thierry Stern v roce 2010 navštívil Titanic Quarter v Belfastu. Titanic Quarter je projekt úplné inscenace veškerých příběhů a životů kolem lodi Titanic.

Návrh a design těchto stolních hodin, započal již v roce 2011 se Sternovou ženou. Její pozice je totiž vedoucí kreativního oddělení v Patek. Trvalo přes 5 měsíců, než byl celý projekt dokončen. Jen samotný proces smaltování, zabral více než 200 hodin.

Patek Philippe Titanic jsou vyrobeny z 25 metrů zlatých nití a 22 druhů smaltové barvy. Hodiny jsou zdobeny metodou „cloisonné“, která byla hojně využívána v dvanáctém století. Ciferníky ze zlata s černě smaltovanými římskými číslicemi a kopulí, která ilustruje klenutý skleněný strop Titanicu. Jak je vidno, hodiny jsou dotaženy do opravdových detailů. Pokud se na ně chcete podívat na vlastní oči, naleznete je v showroomu Lunn´s v Belfastu.

patek-philippe-titanic-clock-2 patek-philippe-titanic-clock-4 patek-philippe-titanic-clock-3 patek philippe titanic clock

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář