Panerai Luminor 1950 LAB-ID Carbotech 3 Days

Padesátka v čísle 1950 je novým magickým symbolem firmy Panerai. Luminor 1950 jako limitovaná edice 50 kusů s 50 roky záruky a za cenu 50 000 Euro. LAB-ID zde v tomto případě značí „laboratory of ideas“ a bylo vytvořeno s cílem přivést novou energii mezi výrobní modely hodinek se zaměřením na kontrast – v tomto případě na uhelně černou a tyrkysově modrou.

luxusni-hodinky-panerai-lab-id-luminor-1950-carbotech-3-days

Pokud vás zaujalo 50 let záruky, je to zejména díky užitým materiálům při výrobě. Většina technologie při výrobě těchto hodinek čerpá informace a materiály vzniklé při takzvaném Vesmírném závodu (soupeření mezi Spojenými státy a Sovětským svazem v oblasti dobývání a výzkumu kosmického prostoru). Použité materiály v luxusních hodinkách Panerai tak mají minimální tření a odpor vůči ostatním materiálům. Nedochází proto k běžnému opotřebování a ve spojení s perfekcionistickou prací hodinářských mistrů Panerai může společnost nabídnout 50 letou záruku.

hodinky-panerai-luminor-1950-carbotech-3-days

Černý ciferník je vyroben uhlíkových nanotrubiček a překryt barvou podobnou VantaBlack (která využívá stejný princip uhlíkových nanovláken), ovšem od jiného švýcarského partnera společnosti Panerai. Výsledkem je pohlcení až 99,965 % veškerého dopadajícího světla což znamená že pro lidské oko jde o skutečnou „absolutní“ černou.

luxusni-hodinky-panerai-lab-id-luminor-1950-carbotech-3-days

Ani nový strojek s označením P.3001/C Calibre nikterak nezaostává svým technickým zpracováním. Jedná se o první kalibr který používá suché mazání pomocí materiálů, není tedy potřeba jakéhokoliv oleje či jiného lubrikantu. Můstek a soukolí je vyrobeno z keramiky na bázi tantalu (v periodické tabulce číslo 73), která obsahuje vysoké procento uhlíku dostatečného pro mazání čepů celého soukolí. Regulační páka a setrvačka jsou vyrobeny ze silikonu s povrchovou úpravou DLC, tedy další lubrikace není potřeba. Použití keramiky na bázi tantalu neznamená jen že není zapotřebí oleje pro chod hodinek, ale také není zapotřebí tolika klasických rubínů. Proto jsou zde pouhé 4 kusy. Průměr pouzdra činí 49 milimetrů.

panerai-luminor-1950-lab-id-carbotech-3-days-luxusni-hodinky

Jelikož nemůžete tisknout na nanotrubičky, respektive by to nebylo moc pěkné, jsou veškeré informace na ciferníku vytištění na přímo na safírovém sklíčku. Použita je modrá barva Super-LumiNova. Luxusní hodinky Panerai LAB-ID Luminor 1950 Carbotech 3 Days jsou skutečným inovátorským počinem a nejspíše začátkem éry nových možností. Pokud chcete patřit mezi 50 lidí z celého světa kdo je bude mít, připravte si částku 50 000 Euro (cca 1 325 000 Kč).

hodinky-panerai-lab-id-luminor-1950-carbotech-3-days panerai-lab-id-luminor-1950-carbotech-3-days luxusni-hodinky-panerai-luminor-1950-lab-id-carbotech-3-days

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář