Pagani Huayra Hermès Edition

Vlastnit dneska supersportovní automobil není nic zvláštního. Stačí pár miliónů nebo vyšších stovek tisíc a hned vám může nejeden parkovat v garáži. Postupem času ale zjistíte, že stejnou věc udělalo několik dalších milionářů a jelikož se chcete odlišit zvažujete alternativy. Tuning je pravděpodobně první co vás napadne, jiná kola, podvozek a třeba výfukový systém dle vaší představy. Pak je tady ale druhá možnost a tou jsou limitované edice, které jsou většinou finančně náročnější a stojí klidně i jednou tolik co klasická verze. Takže zpravidla zvítězí první varianta a jde se na úpravy vozu.

pagani-huayra-hermes-edition

A úplně stejně přemýšlel i realitní magnát Manuchehr “Manny” Khoshbin. Který mimo jiné vlastní opravdu úchvatnou sbírku sportovních automobilů jako je McLaren P1, Bugatti Veyron, Porsche 918 Spyder nebo Porsche Carrera GT. I když by si limitovanou edici mohl klidně dovolit, rozhodl se pro úpravu stávajícího modelu. Horacio Pagani dal světu opravdu nádherný stroj v podobě Pagani Huayra, ale „Mannymu“ to tak úplně nestačilo a rozhodl se tedy pro úpravu dle sebe. Pagani Huayra Hermès Edition jak se celý počin jmenuje, je unikátní kombinací vkusného tuningu a exkluzivity.

automobil-pagani-huayra-hermes-edition

Funkčnost celého vozu zůstala naštěstí zachována a spíše díky chytře zvoleným prvkům i vylepšena. Nový bodykit s názvem Pacchetto Tempesta přináší několik vylepšení. Tím hlavním jsou aerodynamické prvky, které usměrňují proudění vzduchu kolem vozidla a přitlačují jej tak níže k vozovce pro lepší přilnavost. Čemuž sekunduje upravený podvozkový systém s nastavitelnými tlumiči Ohlins a nová litá kola z letecké slitiny duralu (ušetření hmotnosti 1,1kg na jednom kole). To vše doplněno upraveným titanovým výfukem.

„Manny” Khoshbin pak pomocí unikátní hnědé barvy karoserie, kde jsou přiznána původní uhlíková vlákna vytvořil skutečný skvost, za kterým se otočí nejeden člověk a milovník aut.

limitovana-edice-pagani-huayra-hermes-edition pagani-huayra-hermes-edition limitovana-edice-pagani-huayra-hermes-edition

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář