Pagani Huayra – Dinastia Limited Edition

Italský výrobce supersportovních automobilů, společnost Pagani, oznámila výrobu limitované edice vozu Pagani Huayra – Dinastia Limited Edition. Čekat omezenou sérii několika desítek kusů by vzhledem k exkluzivitě společnosti Pagani bylo velmi pošetilé, nová limitovaná edice se proto skládá z pouhých 3 kusů.

Horacio Pagani vybral tento počet, protože číslo 3 zní v čínštině jako „sheng“, což znamená „je smyslem života, znovuzrození“.
V kombinaci s draky, které se v západní kultuře zdají jako mýtická zvířata je vůz dokonalým symbolem pro oslavu oficiálního založení pobočky automobilky Pagani v Číně, Macau a na Taiwanu.Pagani Huayra - Dinastia Limited Edition

Samotný Horacio Pagani tak vybral ve své vizi trojici draků: Baxia, Chiwen a Yazi, které zdobí jak vnitřní kokpit, ať už výplně dveří, polstrování sedaček nebo stropní panel, tak exteriér vozu. Dalším prvkem je rozdělení do tří barevných variant vozu, modré, zlaté a červené.

Vznik pobočky Pagani China Automotive Ltd. (PCAL) byl vzhledem k „raketovému“ růstu hospodářství těchto zemí a vzrůstající zalíbenosti v luxusu, logickým krokem.
Nová Huayra Dinastia Limited Edition nenabídne na poli technických specifikací výrazný pokrok, oproti standartnímu modelu Pagani Huayra.
Vozidlo je poháněno dvojitě přeplňovaným V12 AMG motorem o objemu 6,0 litru s výkonem 700 koní a 1000 Nm točivého momentu.
Díky své váze 1250 Kg dokáže vůz zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,3 vteřiny a zastavit ručičku tachometru na hodnotě 370 km/h.

Pagani Huayra - Dinastia Limited Edition 2 Pagani Huayra Dinastia Limited Edition Pagani Huayra Dinastia Limited Edition 1 Pagani Huayra Dinastia Limited Edition 3 Pagani Huayra Dinastia Limited Edition 4 Pagani Huayra Dinastia Limited Edition 2 Pagani Huayra - Dinastia Limited Edition 1

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář