3 novinky od Jaeger-LeCoultre

Modelová řada hodinek Duomètre od švýcarské hodinářské firmy Jaeger-LeCoultre je tady s námi již od roku 2007. A za celou tu dobu nedošlo k jediné obměně nebo „faceliftu“ modelové řady až do dnešních dnů. Jaeger-LeCoultre se totiž rozhodl koncem tohoto roku představit tři nové modely s magnetitovým ciferníkem.

jaeger-lecoultre-duometre-spherotourbillon

Modelová řada Duomètre původně vznikla, aby ukázala inovativní a kreativní cestu společnosti JCL napříč klasickému stylu hodinek. Což se dozajisté podařilo a zároveň se tím modely Duomètre zařadili mezi nejúspěšnější prodejní řadu společnosti. Novinky jsou pojmenovány Jaeger-LeCoultre Duomètre Chronographe, Jaeger-LeCoultre Duomètre Spherotourbillon a klasické Jaeger-LeCoultre Duomètre Quantième Lunaire.

hodinky-jaeger-lecoultre-duometre

Hlavní úpravou není samozřejmě pouze magnetitový ciferník (mimochodem se tato ruda jeden čas těžila také v Krkonoších a na Českomoravské vrchovině), ale také zasazení do pouzdra z růžového zlata. Vzhledem k tomu že magnetit není čistě černý, ale spíše tmavě šedý, je výsledný efekt skutečně impozantní a kontrastní. Všechny modely mají průměr 42 milimetrů a kalibr je pro každý model upraven zvlášť, přičemž všechny vychází ze strojku Jaeger-LeCoultre Dual Wing Concept.

luxusni-hodinky-jaeger-lecoultre-duometre-spherotourbillon

Jaeger-LeCoultre Duomètre Chronographe používá strojek JCL calibre 380, model hodinek Jaeger-LeCoultre Duomètre Quantième Lunaire strojek JCL calibre 381 a konečně Jaeger-LeCoultre Duomètre Spherotourbillon strojek JCL calibre 382 se sférickým tourbillonem.

Cena se v těchto případech pohybuje nepatrně více než za klasický model Duomètre. Hodinky Duomètre Chronographe pořídíte od 1,2 miliónu korun, variantu Duomètre Quantième Lunaire od 1 070 000 Kč a konečně verzi s tourbillonem Duomètre Spherotourbillon od 6 miliónů korun.

jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire jaeger-lecoultre-duometre-chronographe luxusni-hodinky-jaeger-lecoultre-duometre-quantieme-lunaire

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář