Neuvěřitelný „kompakt“ – Light L16 Camera

Malý a roztomilý fotoaparát, který vypadá jako dámský „kompakt“. Tak na Vás může působit nová technologická hračka Light L16 Camera. Jenže tento fotoaparát není jen tak nějakým kompaktem. To co ho odlišuje od ostatních je hlavně 16 spolupracujících čoček uvnitř jednoho těla. Fotoaparát tak dokáže pořizovat kombinované fotografie až o velikosti 52 Megapixelů, což je v  kategorii fotoaparátů doslova „game changer“.

Revoluční fotoaparát tak využívá speciálního algoritmu pro vyhodnocení fotografií, pořízených čočkami a snímači v různých hodnotách clony a ohniskové vzdálenosti. To znamená, že si můžete vybrat jednu z 16 pořízených fotografií jako prioritní a zbytek se rozostří a dosadí do správné kompozice.

Revolucni fotoaparat Light L16 Camera

Ačkoliv je tento fotoaparát velikostí podobně jako větší smartphone, co do kvality pořizovaných fotografií se vyrovná průměrnému DSLR fotoaparátu. Ohnisková vzdálenost se v tomto případě pohybuje od 35mm až po 150mm a to vše při neuvěřitelné světlosti F1,2. Přestože jsou tyto hodnoty působivé, klasickou „zrcadlovku“ tento přístroj nenahradí. A někdy ani ohnisko 35mm není dostatečně široké pro Vámi požadovaný záběr – takže stejně sáhnete po klasickém kompaktu, mobilním telefonu nebo zrcadlovce s širším objektivem. Uvidíme, co přinese za dva roky verze V2, která by již měla být „zrcadlovkám“ silným konkurentem.

Funkce „shoot now, focus later“ kterou propaguje výrobce luxusních fotoaparátů Lytro jako novinku, sice novinkou tak už úplně není, ale v tomto přístroji dostává úplně nový rozměr.

Výslednou fotografii lze uložit do formátu RAW DNG, TIFF nebo JPEG. Samozřejmě také můžete natáčet video, ale bohužel vždy jen pomocí jedné čočky a snímače. Pokud se chcete stát součástí nové foto revoluce, objednejte si fotoaparát Light L16 Camera přímo na stránkách Light.co za cenu 1 299 dolarů (cca 33 000 Kč) a k dodání bude až následující léto 2016.

Light L16 Camera Revolucni fotoaparat - Light L16 Camera Fotoaparat - Light L16 Camera Luxusni fotoaparat Light L16 Camera

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář