Nejdražší jachty na světě!

Nic jiného, nemá takový efekt pro Vaše okolí, jako vlastní luxusní jachta. Obrovské pohodlné plovoucí domy, vybavené tím nejlepším nábytkem, high-end technikou a možností být za krátký čas někde jinde. Nejen proto se mohou luxusní jachty srovnávat s luxusními paláci na pevnině. Díky tomu, tak tyto lodě stojí zpravidla několik stovek miliónů dolarů.

Chcete vidět 5 nejdražších jacht na světě? Koukněte na náš seznam:

5. Motor Yacht Dubai – 219.619.300 Euro (cca 5,6 miliardy korun)
Motor Yacht Dubai Motor Yacht Dubai1
Než se tato jachta stala skutečností a byla vyrobena, spekulovalo se nad jejím pojmenováním. První návrhy byly Golden Star, Panhandle a Platinum. Tato 160 metrů dlouhá luxusní jachta je nyní ve vlastnictví ministra vlády a více prezidenta Spojených Arabský Emirátů – Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktouma.

Díky velikosti, se může tato jachta pochlubit 44 kabinami pro ubytování mnoha vážených hostů. Kromě toho, můžete sebou vzít vlastní vrtulník nebo dva 10 metrové motorové čluny, které se ukryjí uvnitř loďi.

O pohon se stará 20V 1163 TB93 motor, vyrobený společností MTU, pohánějící dva lodní šrouby. Výkon motoru je 9 625 koňských sil. Motor Yacht Dubai má ovšem motory čtyři, takže celkový výkon činí 38 500 koňských sil (28 708 kW).

Vzhledem k takovémuto výkonu, je schopna loď dosáhnout maximální rychlosti 26 uzlů (cca 50km/h). Přičemž dojezd jachty je neuvěřitelných 8 500 námořních mil (přes 15 700 kilometrů) při rychlosti 25 uzlů.

 

4. Motor Yacht ‘A’ – 237.188.800 Euro (cca 6,1 miliardy korun)
Motor Yacht ‘A’ Motor Yacht ‘A’_1 Motor Yacht ‘A’_2
O působivý a moderní vzhled jachty, se postarali dva talentovaní designéři Martin Francis a Philippe Starck. Unikátní konstrukce lodi vyvolává při, a buď si design zamilujete, nebo ho budete nenávidět. Výrobou byla odpovědná společnost s názvem Blohm + Voss.

Nicméně, ať už se Vám jachta líbí či nikoliv, jistě oceníte luxusní interiér, který je bohatý na vnitřní prostor. Ubytovat se můžete v jedné ze sedmi luxusních kabin a celkem jachta pojme až 14 hostů.

Pohon obstarávají dva MAN RK 280 dieselové motory, dodávající společný výkon 21 500 koňský sil. Díky tomu je schopna jachta vyvinout rychlosti až 23 uzlů.

Motor Yacht A byla vyrobena v roce 2004 a již v roce 2008 si našla své vlastníky – Andreye a Aleksandru Melnichenko.

 

3. Serene Yacht – 241.581.300 Euro (cca 6,2 miliardy korun)
Serene Yacht Serene Yacht_1 Serene Yacht_2
Jedna z největších a nejdražších luxusních jacht na světě, nese příhodně název Serene. Může se pochlubit délkou lehce přes 150 metrů a není vlastněna nikým jiným než Yuri Schefflerem – majitelem a ředitelem společnosti vyrábějící vodku Stolichnaya.

Díky velikosti této jachty, můžete velkoryse ubytovat až 24 hostů a bez problému zaparkovat svoje hračky jako vrtulník na palubu.

Serene Yacht byla vyrobena v roce 2011 a exteriér byl navržen a formován společností Espen Oeino. O vnitřní luxusní interiér a vzhled se postarali lidé z Reymond Langton Design. Aby se Serene odlišila od svých soupeřů, jsou její boky zbarveny tmavě tyrkysovou barvou.

 

2. Superyacht Eclipse – 355.051.200 Euro (cca 9,1 miliardy korun)
Superyacht Eclipse Superyacht Eclipse 2 Superyacht Eclipse 1
S délkou 163,5 metrů a cenou přes 350 miliónů Euro, je tato jachta, druhou nejdražší a největší na světě.

Eclipse byla postavena německou společností Blohm + Voss. A je ve vlastnictví známého ruského podnikatele Romana Abramoviche.

Jachta je vybavena speciálním systémem na ochranu před paparazzi, který zajišťuje vlastníkům a hostům soukromí. Systém funguje na principu odrazových ploch, a proto jsou všechny fotografie z digitálního fotoaparátu přeexponované.

Krom těchto věcí, Eclipse také zaujme skutečně prostornou palubou, vynikajícím zábavním zařízením a vysoce efektivním systémem protiraketové obrany.

 

1. Azzam – 459.004.400 Euro (cca 11,7 miliardy korun)
The Azzam SuperYacht
Azzam je definitivně největší a nejdražší soukromě vlastněnou jachtou na světě. Délku přes 180 metrů a cenovku přes 450 miliónů Euro, si může dovolit jen opravdu velmi bohatý jedinec. Bohužel však majitel této luxusní lodi není v současné době znám.

Nicméně prosakují informace, že majitelem jachty Azzam není nikdo jiný, než emír Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan, který je v současnosti znám jako jeden z nejbohatších mužů na světě.

Vývoj a konstrukce Azzamu probíhali více než 3 roky. Díky tomu nabízí jachta nevídaný luxus, vybavení a možnosti zábavy.

Kromě toho, Azzam patří mezi nejsinější plovoucí lodě po mořích. Je vybaven smíšeným hnacím ústrojím, které obsahuje dva dieselové motory a dvě tryskové turbíny. Motory jsou perfektně se synchronizováni a produkují výkon neuvěřitelných 94 000 koňských sil.

Superjachta se také může pochlubit vlastním obranným protiraketovým systémem a obrněným hlavním apartmá. Zatímco 2 bazény a kino, zajistí dostatek zábavy na palubě. Další drobností jsou dva heliporty pro Vaše stroje.

Azzam je tak velká, že si ani nevšimnete, ukryté vlastní mini ponorky.

The Azzam SuperYacht 2 The Azzam SuperYacht 1

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář