Morgan EV3 – konečně stylový elektromobil

Na Ženevském autosalónu Geneva Motor Show se představují světoznámé automobilové značky, které mezi sebou soutěží v poměrně nedávno vzniklém odvětví elektromobilů. Téměř každá větší automobilka má svůj futuristický koncept plný displayů, moderních materiálů a fascinujících parametrů. Jenže jak už to tak v běžném automobilovém světě bývá, od konceptu je k sériové výrobě hodně daleko.

Morgan EV3 – konečně stylový elektromobil

Jenže pak se objeví nenápadná automobilka Morgan z Velké Británie a bez přílišného „humbuku“ a ukazování konceptů půl roku dopředu, představí stylový elektromobil Morgan EV3. I když s použitím slova elektromobil bychom měli být opatrní, jedná se spíše o elektro tříkolku. A jak už je u společnosti Morgan zvykem, veškeré použité materiály jsou na špičkové úrovni.

Elektromobil Morgan EV3 se designem vrací do předválečných let kolem roku 1930, kdy byl automobilový průmysl téměř v plenkách a vznikali tak první charakteristické rysy automobilů. Stejně jako dříve, je i nyní většina automobilu vyrobena ručně za použití toho nejlepšího co dnešní technologie nabízí.

Elektromobil Morgan EV3

Když opomenete, že je tento elektromobil tříkolka, je nejcharakterističtějším prvkem mosazné žebrování v přední části vozu. Nejedná se však o dekoraci, ale funkční chlazení a zároveň ochrana kolem lithiové baterie, jejíž kapacita je 20 KWh.

Trubkový rám je nosnou konstrukcí celého elektromobilu. Jako karosérie zde slouží uhlíkové kapoty, hliníkové panely a vše dokonale esteticky sladěno s nádherným jasanovým dřevem.

Vodou chlazený motor má výkon 46 kW a pohání zadní kolo. Celý elektromobil díky materiálům a trubkovému rámu váží lehce pod 500 kilogramů, což mu umožňuje dojezd velmi příjemných 242 kilometrů.

Stylový elektromobil Morgan EV3

Moderní technologie se projevili také na přístrojové desce, kde najdete digitální ukazatel dojezdu a další užitečné informace. Display je zakomponován do „budíku“ tak bravurně, že v záplavě mosazi, dřeva nebo ručně leštěného hliníku jej snadno přehlédnete.

Jestli chcete mít skutečný styl, nudí Vás dnešní supersportovní vozy a milujete state-of-art, je tento elektromobil tím ideálním. První vozy budou zákazníkům dodány již tento rok!

Luxusní elektromobil Morgan EV3 Morgan EV3 luxusní elektromobil Morgan EV3 stylový elektromobil Morgan EV3 - stylový elektromobil Morgan EV3

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář