Mercedes-Benz Viano Marco Polo

Tohle není klasický Mercedes Sprinter, tohle je elegantní luxusní obytný Mercedes na platformě V. Společnost Mercedes představila inovovanou řadu V-Class již začátkem tohoto roku a nyní ukázala, co si pod pojmem luxusní kempování představuje. Nový vůz Mercedes-Benz Marco Polo vznikal ve spolupráci s nejlepším specialistou v oboru kempování – Westfalia. Již minulý rok ukázala automobilka několik karavanových přestaveb včetně edice Viano FUN – Marco Polo na veletrhu Düsseldorf Caravan Salon. A právě ohlas po této edici zapříčinil, že se automobilka rozhodla pro novou verzi Marco Polo na platformě V.mercedes-benz-viano-marco-polo 1

Mercedes-Benz Viano Marco Polo nabízí prostor pro čtyři osoby, které se pohodlně vyspí na rozměrných lůžkách. Rozložení zadních sedaček probíhá elektronicky a nabídne rozměr lůžka úctyhodných 2,03 x 1,12 metru. Elektrohydraulicky ovládanou střešní část lze zvednout až do výšky 2,40 metru, díky čemuž je o dostatek prostoru postaráno.mercedes-benz-viano-marco-polo 2

Interiér je kombinací kvalitních materiálů, jako jsou dřevo a kov v kombinaci s černým klavírním lakováním. Ve výbavě nalezneme skládací stůl, který je odolný proti poškrábání, chladničku, samo zavírací šuplíky, dvě plotýnky vařiče a dokonce i kuchyňský dřez. Sedadla řidiče i spolujezdce lze otáčet o 180 stupňů.

K dispozici jsou tři turbodieselové motory o výkonu 134 koní, 188 koní a 161 koní 220CDI který má udávanou spotřebu 5L/100 km.

Mercedes-Benz Marco Polo je možné objednat od 29. Července převážně v Německu, a ačkoliv finální ceny zatím nejsou známy, odhadují se kolem 1,6 miliónu korun.

Mercedes-Benz Viano Marco Polo 1 Mercedes-Benz Viano Marco Polo

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář