MCT Sequential One S110 Evo Vantablack

Sir Anish Kapoor, známý britsko-indický umělec a sochař, spojil své síly se švýcarským výrobcem luxusních hodinek MCT. Jeho kreativitou tak vznikla varianta Vantablack u modelu Sequential One.

Hodinky MCT Sequential One S110 Evo Vantablack aktuálně reprezentují skutečnou „sci-fi“ revoluci, či spíše ultra moderní technologie. Pouzdro je sice vyrobeno z „běžného“ titanu třídy 5 s technologii DLC, ale vnitřek hodinek je uchycen na černých nano trubicích uhlíkových vláken, tenkých jednu miliontinu milimetru. Výsledkem je materiál, který pohltí 99,965 % veškerého dopadajícího světla.

Hodinky MCT Sequential One S110 Evo Vantablack

Využití tohoto materiálu a technologie je primárně v armádním a vesmírném průmyslu. A ačkoliv je k materiálu velmi omezený přístup, je použit i v těchto luxusních hodinkách. Jedná se totiž o nejčernější materiál na světě, hnedka po černé díře ve vesmíru. Fyzický materiál, který je téměř nemožné vidět pouhým okem.

Designéři ze švýcarského MCT spolupracovali s Anishem Kapoorem několik měsíců, aby vytvořili tento jedinečný kousek. Celý strojek a „jádro“ hodinek totiž není vidět, což způsobuje efekt levitujícího ciferníku uprostřed hranatého pouzdra. Jak sami vidíte na produktových fotografiích s bleskem, není nic vidět.

V titanovém pouzdře o průměru 45 mm byl použit již existující in-house strojek MCT-S1.0 s frekvencí 18 000 kmitů za hodinu (2,5 Hz) a 50 hodinovou rezervou chodu. Celý strojek je tvořen 471 komponenty s 81 kameny.

Vzhledem k omezené dostupnosti materiálu vznikne těchto hodinek pouze limitovaná edice 10 kusů – každé podepsané Sirem Anishem Kapoorem.

Luxusni hodinky MCT Sequential One S110 Evo Vantablack MCT Sequential One S110 Evo Vantablack

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář