MCT Sequential One S110 Evo Vantablack

Sir Anish Kapoor, známý britsko-indický umělec a sochař, spojil své síly se švýcarským výrobcem luxusních hodinek MCT. Jeho kreativitou tak vznikla varianta Vantablack u modelu Sequential One.

Hodinky MCT Sequential One S110 Evo Vantablack aktuálně reprezentují skutečnou „sci-fi“ revoluci, či spíše ultra moderní technologie. Pouzdro je sice vyrobeno z „běžného“ titanu třídy 5 s technologii DLC, ale vnitřek hodinek je uchycen na černých nano trubicích uhlíkových vláken, tenkých jednu miliontinu milimetru. Výsledkem je materiál, který pohltí 99,965 % veškerého dopadajícího světla.

Hodinky MCT Sequential One S110 Evo Vantablack

Využití tohoto materiálu a technologie je primárně v armádním a vesmírném průmyslu. A ačkoliv je k materiálu velmi omezený přístup, je použit i v těchto luxusních hodinkách. Jedná se totiž o nejčernější materiál na světě, hnedka po černé díře ve vesmíru. Fyzický materiál, který je téměř nemožné vidět pouhým okem.

Designéři ze švýcarského MCT spolupracovali s Anishem Kapoorem několik měsíců, aby vytvořili tento jedinečný kousek. Celý strojek a „jádro“ hodinek totiž není vidět, což způsobuje efekt levitujícího ciferníku uprostřed hranatého pouzdra. Jak sami vidíte na produktových fotografiích s bleskem, není nic vidět.

V titanovém pouzdře o průměru 45 mm byl použit již existující in-house strojek MCT-S1.0 s frekvencí 18 000 kmitů za hodinu (2,5 Hz) a 50 hodinovou rezervou chodu. Celý strojek je tvořen 471 komponenty s 81 kameny.

Vzhledem k omezené dostupnosti materiálu vznikne těchto hodinek pouze limitovaná edice 10 kusů – každé podepsané Sirem Anishem Kapoorem.

Luxusni hodinky MCT Sequential One S110 Evo Vantablack MCT Sequential One S110 Evo Vantablack

Koukněte také na

hodinky-porsche-design-1919-eternity911-1mionth-ltded

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář