McLaren 570S GT4

Informace, na kterou čekala většina skalních petrolheadů a milovníků motorsportu, byla definitivně potvrzena. Automobilka McLaren vstupuje svým novým modelem McLaren 570S GT4 na pole závodních vozů.

Výroba tohoto automobilu vstoupila do poslední fáze a již tento rok jej uvidíme na sérii závodů British GT Championship. O rok později, tedy v roce 2017 se dočkají první zákazníci.

Luxusní McLaren 570S GT4

Jako základ nové GT570S GT4 posloužila oblíbená divize Sport Series. Společnost McLaren do této doby vytvořila pouze dva závodní automobily – nový GT570S GT4 a model GT570S Sprint. Dle slov společnosti však nebude verze GT4 plně hotova, dokud nebude pořádně otestována v právě zmíněném britském šampionátu. Jak jinak dokonale otestovat vůz, než při hrubém zacházení v nejnáročnějších podmínkách? A právě proto se stejně jako u předchozího modelu McLaren MP4-12C ve variantě GT3, spojila automobilka s profesionálem ve svém oboru – společností CRS Racing. Takže je jasné, že nepůjde pouze o změnu barev karosérie nebo jen drobné úpravy civilní verze, ale o skutečné závodní náčiní.

Luxusní vozy McLaren - 570S GT4

McLaren 570S Sprint nebude svázán a omezen žádnými regulacemi dle pravidel závodních asociací (FIA, GT apod.), takže si jej mohou zákazníci upravit přesně dle svých představ. A třeba i přestavět na verzi GT4.

McLaren 570S GT4 je vystavěna za použití uhlíkových vláken (karbonu) a hliníkových panelů. Rám je v tomto případě Monocell II z civilní verze, ale karosérie se „nafoukla“ díky bodykitu více do stran. Přehlédnout nelze ani větší zadní křídlo a větší přední splitter pro lepší přítlak vozu.

Závodní McLaren - 570S GT4 a 570S Sprint

Motorizace je u obou modelů totožná – osmiválcový motor o objemu 3,8 litru, přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Převodovka je zde sedmistupňová s dvojitou spojkou. Na bližší specifikace si však budeme muset počkat ještě měsíc. K jejich uveřejnění dojde 16 – 17 dubna 2016, na oblíbené závodní dráze Brands Hatch, při zahájení série závodů British GT Championship.

Pokud Vás nové modely McLaren 570S GT4 a 570S Sprint zaujali natolik že zvažujete koupi, můžete tak projevit zájem přes oblíbeného dealera McLaren už nyní. Cena pro ty, kteří tak učiní co nejdříve, je 159 900 liber (cca 5,5 miliónu korun).

McLaren 570S - GT4 Novinka McLaren 570S GT4 McLaren 570S GT4

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář