MB&F HM6 SV – luxus, který není pro každého

V minulém týdnu proběhl veletrh hodinek SIHH 2016, o kterém jsme Vás informovali prostřednictvím našeho klubu. A ačkoliv se nejednalo o žádnou velkou „mega-akci“, hodinářské firmy zde předvedli své úchvatné kousky a doslova skutečné haute horlogerie.

Jedna z nejzajímavějších expozicí byla vidět u švýcarského hodináře MB&F u kterého nás nekonvenční luxusní hodinky nepřekvapí. Tedy, to jsme si mysleli až do minulého týdne. Nové hodinky nesou název MB&F Horological Machine No. 6 SV „Sapphire Vision“ a patří mezi ty nejlepší, co společnost dokázala vyrobit. A samozřejmě taky ty nejdražší.

Luxusni hodinky MB&F HM6 SV Sapphire Vision

Luxusní hodinky MB&F HM6 SV „Sapphire Vision“ jsou specifické zejména svým safírovým sklíčkem. Nejedná se o klasický jednolitý kus jako je běžné u ostatních hodinek, ale o 11 různě velkých a lomených kousků, které jsou speciálně „slepeny“ v celek.

Vyjádřit krásu a hlavně sofistikovanost HM6 SV se podařilo hlavně díky inspiraci ve stylu Art Deco. Hlavními motivy jsou v těchto luxusních hodinkách aerodynamické tunely, které se dnes používají pro návrh letadel ale také automobilů.

MB&F HM 6 SV Sapphire Vision

Pro spolupráci na těchto hodinkách si společnost MB&F přizvala samotného Davida Candauxe. Proslulý hodinář se ve svých sedmi letech zamiloval do řemesla svého otce, jednoho z nejlepších řemeslníků společnosti Patek Philippe. Že to nebylo jen chvilkové vzplanutí „lásky“ k řemeslu dokazuje i tím, že se ve svých 15 letech přihlásil do společnosti Jaeger-Le-Coultre jako praktikant. O tři roky později ve svých 18 letech získává diplom „Micro Mechanics“ a stává se kvalifikovaným hodinářem. Po dalších 15 letech odchází ze společnosti JLC a pokračuje ve šlépějích svého otce.

MB&F Horological Machine No. 6 SV „Sapphire Vision“

Mechanismus hodinek je tvořen 475 komponenty, včetně létajícího tourbillonu a automatického nátahu. Frekvence strojku činí 18 000 kmitů za hodinu (2,5 Hz) a rezerva chodu zastaví hodinky až po uplynutí 3 dnů.

Nikoho určitě nepřekvapí fakt, že tyto hodinky vzniknou jako limitovaná edice. Ve všech variantách jich bude vyrobeno pouhých 100 kusů.

Luxusní hodinky MB&F Horological Machine No. 6 SV z 18 karátového červeného zlata pořídíte za 368 000 dolarů (cca 9 200 000 Kč) a za verzi v platině zaplatíte 398 000 dolarů (cca 9 950 000 Kč).

Luxusní hodinky MB&F Horological Machine No. 6 SV MB&F Horological Machine No. 6 SV Sapphire Vision Strojek luxusních hodinek MB&F Horological Machine No. 6 SV Hodinky MB&F Horological Machine No. 6 SV „Sapphire Vision“ Mechanismus hodinek MB&F Horological Machine No. 6 SV Platinový strojek MB&F Horological Machine No. 6 SV „Sapphire Vision“ MB&F Horological Machine 6 SV „Sapphire Vision“ Letajicí tourbillon MB&F Horological Machine No. 6 SV „Sapphire Vision“ Luxusní hodinky MB&F HM6 SV Sapphire Vision

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář