Maserati Levante – luxusní SUV za skvělou cenu

Je tomu už přes 5 let, kdy italská automobilka Maserati představila koncept Kubang. Sportovně střižený crossover střední velikosti, který by si svým luxusem na trhu jistě místo našel. Naštěstí nezůstalo pouze u konceptu jako je zvykem u jiných automobilek, ale vůz jde do výroby.

Sice nevypadá jako originální koncept Kubang, ale je mu dosti podobný. A co je hlavní, nové Maserati Levante jak se tento nový luxusní vůz jmenuje, bude představen veřejnosti za několik týdnů v Ženevě.

Maserati Levante

Pokud jste uvažovali nad luxusním SUV, museli jste si doposud vybírat mezi německým a britským automobilovým průmyslem. Nové Bentley Bentayga je zatím nedostupné veřejnosti a americké nebo asijské vozy se netěší v Evropě přílišné oblibě. Maserati Levante bude tedy skvělou volbou/konkurencí k již existujícímu Porsche Macan.

Agresivní vzezření přední části vozu dodává na dravosti a plynulé linie táhnoucí se k zádi podtrhují sportovní vzhled celého vozu. Tedy nejenom vzhled. Pokud se podíváte na čtveřici výfuků a znáte trošku italské automobilky, je Vám jasné, že tady nejsou výfuky na parádu.

Luxusní SUV Maserati Levante

Ačkoliv se Maserati snažilo u modelu Levante tajit specifikace do poslední chvíle, stejně je někdo poskytl veřejnost. Specifikace motorů jsou stejné jako u modelu Maserati Ghibli. Včetně dvou třílitrových benzinových V6 motorů ve verzi Levante 350 a Levante 430, kde číslovka v názvu označuje počet koní motoru.

Evropský trh, kam prioritně Maserati Levante míří, je zastoupen naftovým šestiválcovým motorem o objemu 3,0 litru. Navíc se nejedná pouze o jednu výkonovou specifikaci motoru, ale hned tři. K dostání budou výkonové varianty od 184 kW (250 koní) do 250 kW (340koní), což by mělo uspokojit i náročné řidiče. A pokud jste opravdu nároční, benzínové varianty nabídnou výkonové rozpětí od 257 kW (350 koní) až po 412 kW (560 koní) ve variantě s motorem V8.

Maserati Levante luxusní SUV

Všechny verze budou k dostání s trvalým pohonem 4*4, osmistupňovým automatem ZF a elektronicky řízeným podvozkem. Ten automaticky dle vyhodnocených dat tlumí nárazy od vozovky, tuhost a upravuje výšku vzduchového podvozku. Přestože Maserati tento luxusní crossover ještě nepředstavilo veřejnosti, jeho výroba už na lince Fiat Chrysler Automobiles Mirafiori započala. Navíc je přislíbeno, že ke konci roku 2017 přijde hybridní plug-in verze.

 

Specifikace, které zajímají téměř každého, jsou následující:

  • Maserati Levante 350 zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,3 vteřiny; Maximální rychlost činí 243 km/h
  • Maserati Levante 450 zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,2 vteřiny; Maximální rychlost činí 264 km/h
  • Maserati Levante Diesel (250kW) zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,9 vteřiny s maximální rychlostí 230 km/h

 

Určitě jste si také všimli, že jsme přeskočili popis interiéru. Je to totiž jediná věc, kterou se společnosti Maserati podařilo udržet v tajemství. S velkou pravděpodobností se však můžete těšit na interiér ne nepodobný modelu Maserati Ghibli. Obšití přístrojové desky kvalitní jemnou kůží, centrální panel s infotaimentem Maserati a prvotřídní materiály jsou zde téměř jistotou. A jaká bude cena? Základní modely budou začínat na 60 000 Euro (cca 1 650 000 Kč).

Luxusní SUV - Maserati Levante Luxusni suv - Maserati Levante luxusni suv Maserati Levante Maserati Levante luxusni suv Maserati Levante luxusní crossover

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář