Mansory Carbonado – Lamborghini Aventador LP700-4

Vůbec to tak nevypadá, ale model Aventador LP700-4 od italské automobilky Lamborghini je tu s námi již třetím rokem. Ne že by to bylo zapotřebí, ale společnost Mansory – známý úpravce supersportovních automobilů, se rozhodla inovovat nabídku pro tento vůz.

Mansory Carbonado - Lamborghini Aventador LP700-4 Black Diamond

A tak se zrodilo Mansory Carbonado „Black Diamond“. Opravdu výraznou změnou došla pohonná jednotka Aventadoru (6,5L V12), která produkovala 700 koní. V Mansory ji totiž obsadili dvěma turbodmychadly a výkon tak narostl na ohromných 1 250 koní, což je o 550 koní více než je sériová verze. O tom že původní Lamborghini Aventador je pekelně rychlý se nemusíme bavit. S nynější pohonnou jednotkou dosahují hodnoty téměř nadpozemských čísel.

Mansory Carbonado - Lamborghini Aventador LP700-4

Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou pouhých 2,6 vteřiny a maximální rychlost je více než 380 km/h. Pokud jste si chtěli vyzkoušet rychlost 400 km/h a nechtěli se vzdát Vašeho Aventadoru, máte možnost. Zrychlení ve vyšších rychlostech sice nebude tak expresivní jako u Bugatti Veyron, ale také Vás „Black Diamond“ od Mansory nebude stát přes 20 miliónů.

Mansory Carbonado - Lamborghini Aventador LP700-4 - Black Diamond

Úpravou motoru vše samozřejmě nekončí. Mansory také vyvinulo nový bodykit který je více aerodynamický ale hlavně je z uhlíkových vláken. Takže nejen že dojde k odlehčení celého vozu o několik desítek kilogramů, ale také ke zlepšení proudění vzduchu ve vyšších rychlostech. Přední spoiler Vás díky designu ještě více „přitlačí“ k silnici a optimalizované sání vzduchu zajistí lepší ventilaci prostoru v zadní části vozu. Interiér dostál jen několika změn, nové jsou protiskluzové hliníkové pedály, přemístěné tlačítko startování a jak už je u Mansory zvykem, nové polstrování s vyšitými logy modelu.

Mansory Carbonado „Black Diamond” Lamborghini Aventador LP700-4 je jedním slovem: unikát. Maximální výkon v kombinaci s celokarbonovou karosérií tvoří něco, co na silnici potkáte skutečně velmi výjimečně.

Black Diamond Mansory Carbonado Lamborghini Aventador LP700-4 Mansory Carbonado Black Diamond Lamborghini Aventador LP700-4 Mansory Carbonado Lamborghini Aventador LP700-4 Mansory Carbonado - Lamborghini Aventador Black Diamond

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář