Lykan Hypersport za 85 miliónů pro policii!

Že nemá smysl ujíždět policistům v Dubaji už všichni víme. Vozový park Dubajské policie totiž obsahuje vozy jako je McLaren MP4-12C, Bugatti Veyron, Nissan GTR nebo třeba Lexus RC F, kterým i když jste opravdu dobrý řidič, jen stěží ujedete.

Novou zbraň na silniční piráty ale také získávají policejní složky v Abu Dhabi. A není to žádná „tuctovka“ typu Bugatti Veyron, ale první supersport z Libanonu (Blízký Východ) – Lykan Hypersport. Proč zrovna tento vůz, když za jeho cenu můžete mít dva Veyrony opravdu nevíme, ale čísla hovoří jasně. Aktuální verze nabídne 750 koní, točivý moment přes 970 Nm a maximální rychlost 395 km/h. Motor je plochý šestiválec o objemu 3,8 litru, který také nalezneme v automobilce Porsche (RUF CTR3), jenže zde je „nadopovaný“ dvojicí turbodmychadel. Zrychlení 0 – 100 km/h se tak odehraje za pouhé 2,8 vteřiny, což je čas zrychlení motocyklů z kategorie MotoGP.

lykan hypersport abu dhabi police

Lykan Hypersport dnes patří do trojice nejdražších automobilů. První je Maybach Exelero s hodnotou 8 miliónů dolarů (cca 200 miliónů korun), druhým vozem je Lamborghini Veneno za 4,6 miliónu dolarů (cca 115 miliónu korun) a třetí je náš Lykan Hypersport s cenovkou 3,4 miliónu dolarů (cca 85 miliónu korun). Pro představu, základní verze modelu Bugatti Veyron stojí 1,7 miliónu dolarů (cca 42,5 miliónu korun). Jedním z důvodů proč nebyl zakoupen Veyron ale Lykan Hypersport, může být fakt, že výroba a samotný model Bugatti Veyron končí.

lykan hypersport lykan hypersport police lykan hypersport abu dhabi policie

 

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář