Luxusní závodní stroje od Spirit Motorcycles

Že vám značka Spirit Motorcycles nic neříká? Jedině dobře. Jedná se o malou britskou manufakturu, která vznikla složením závodního týmu T3 a úpravců z firmy Spirit of the Seventies. Samo o sobě to znamená, že výrobní kapacity jsou dosti omezené a to konkrétně na 50 kusů ročně od každé verze motocyklu. Těšit se můžete celkem na 200 motocyklů pocházejících ze základních modelů GP Sport a GP Street a jejich varianty s označením R (tedy GP Sport R a GP Street R). Tohle není záležitost pro mainstream, tohle je zakázková ruční práce, která bude mít v budoucnu vysokou hodnotu. Však si vzpomeňte na modely italského výrobce MV Agusta F4 Senna a jaká je cena nyní.

Díky omezené výrobní sérii mohl každý motocykl dostat kvalitní a nadstandardní péči konstruktérů. Výsledkem je pevný a ultra lehký rám z aluminia, stejně jako kyvná vidlice nebo karbonové kapoty vyráběné ručně. Což už samo o sobě dává tušit že výsledná váha bude dost nízká, konkrétně 140 kilogramů včetně náplní.

Spirit Motorcycles - GP Street

O pohon se postará přepracovaný tříválcový motor z Triumphu 675 interně upravený (prodloužený zdvih, spalovací prostor, kompresní poměr) k objemu 750 ccm. „Slabší“ verze motocyklu bez přívlastku R se pochlubí 156 koňmi a výkonné „eRko“ má koní rovnou 180. Pokud si uvědomíte váhu 140 kilogramů, je vám jasné že na silnici nebo závodním okruhu zažijete opravdové drama. Navíc má model R několik vylepšení pomocí elektroniky. Základem je například plně programovatelná jednotka Motec M130 ECU, kde můžete nastavovat vše od palivových a zapalovacích map až po senzory motoru, nastavitelnou trakční kontrolu, nastavitelný systém „anti-wheelie“, omezovat prokluz spojky, pozici plynu, nastavení podvozku a dalších několik věcí.

Co vypadá jako z jiného světa je poté modul 4G, kdy jsou přes vloženou SIM kartu zasílána data do cloudového úložiště, zatímco jedete na motocyklu. A v případě potřeby jen kliknete a pošlete je k vyhodnocení a s požadovanými úpravami přímo do společnosti Spirit Motorcycles. Zdá se vám, že motocykl nejede v horních otáčkách? Potřebujete agresivnější časování nebo nastavit tvrdší odpružení? Nic není problém, stačí odeslat data a společnost provede úpravu motocyklu vzdáleně.

Luxusni motorky Spirit Motorcycles GP Sport

U motoru to nekončí, nastavit si takto můžete kompletně celý motocykl ať už je to pozice stupaček, rozvor, úhel řízení nebo třeba pozice kyvné vidlice. V zásadě se jedná o homologovaný závodní stroj, který můžete vídat v závodech Moto GP, ale s povolením jezdit po silnici.

No a jelikož každá zábava něco stojí, i luxusní motorky od Spirit Motorcycles mají svou cenu. Základní verze modelu GP Sport a GP Street stojí stejně – 44 999 liber (zhruba 1,4 miliónu korun). Verze ostrého modelu GP Sport R pak stojí 64 999 liber (cca 2,1 miliónu korun) a nejdražší je varianta GP Street R za cenu 69 999 liber (cca 2,2 miliónu korun).


Spirit Motorcycles GP Sport R

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář