Luxusní tanker Imāra

Říkáte si, co je to za divné spojení „luxusní tanker“? I nás to překvapilo. Rakouská společnost zabývající se návrhem a projektováním luxusních jachet MOTION CODE: BLUE přišla s unikátním konceptem tankeru, přetvořeného na luxusní jachtu.

Celému projektu posloužila jako základ platforma z tankeru SuezMax o délce 280 metrů. Pro lepší představu, na palubu se vejdou čtyři oddělené sjezdovky, dva vnitřní hangáry pro vrtulníky a tři vnější heliporty. Celá jachta má téměř dvakrát takovou délku, než doposud nejluxusnější jachta Azzam královské rodiny z Abu Dhabi. Ostatně i proto zde naleznete 8 luxusních VIP kabin pro majitele a jeho nejbližší, 11 soukromých kajut pro návštěvy, vlastní garáže, divadlo, koncertní sál, knihovnu, kanceláře, a čtyři plážové kluby s přístupem do moře. Zapomenout nesmíme ani na impozantní čtyřpatrové atrium s výhledem na všechny světové strany. Majestátní vodopád uvnitř atria nesmí chybět.imara-luxusni-jachta

Jakmile Vás omrzí sluníčko a teplé počasí, můžete oprášit lyže nebo snowboard a vyžít čtyř klimatizovaných sjezdovek. Po náročném dni pak můžete relaxovat v salónkách nabízejících klasické SPA služby, ve vybraných restauracích nebo shisha barech. Energii ze sebe také dostanete na tenisových kurtech nebo v posilovně, která je umístěna v přední části jachty a nabízí tak přenádherný výhled na vodu.

Patnáct metrů široké chodby jsou konstruovány pro vozy BMW i3, které Vás pohodlně přepraví z jednoho konce jachty na druhý. Celý koncept jachty skvěle doplňuje 30 metrové zlaté lakování ve vrchní části společně s vybavením „state-of-the-art“. Průměrná denní spotřeba tankeru SuezMax činí 60 tun paliva, ale to pro multimiliardáře není problém.luxusni tanker jachta imara

Ptáte se, kdo by to koupil? Jméno tohoto luxusního tankeru Imāra, je ve skutečnosti základem Arabského slova pro „emirát“. A jak sama společnost MOTION CODE: BLUE přiznává, plánuje najít své zákazníky právě v Perském zálivu.

imara luxury yacht

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář