MB&F Destination Moon

Vesmír, galaxie a objevování nových planet jsou častým námětem nejednoho režiséra Sci-Fi filmů. Rozmanitost vesmíru ale také fascinuje spousty nadšenců po celém světě. A nejinak je tomu i v případě švýcarské hodinářské firmy MB&F. Maximilian Busser dokázal už v minulosti že mu invence hodinek není nikterak cizí a představil třeba MB&F Arachnophobia ve tvaru pavouka nebo hrací skříňku pro fanoušky filmové série Star Wars – MB&F MusicMachine 3.

luxusni-hodiny-mbf-destination-moon

Aktuální výtvor luxusních stolních hodin MB&F Destination Moon čerpal inspiraci právě z vesmíru, cesty na měsíc Neila Armstronga v 1969 a vzhledem k vypracování postavičky, nejspíše trošku i z Disneyovek. MB&F Destination Moon jsou úctou nejen hrdinovi, který udělal „malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo“, ale také řemeslníkům kteří odvedli při ruční výrobě precizní kus práce.

luxusni-stolni-hodiny-mbf-destination-moon-neil-armstrong

Základem rakety jsou oválné rotory a spodní natahovací korunka, v tomto případě spíše tedy koruna. Z jejího středu stoupá po „žebříku“ nahoru Neil Armstrong vyrobený ze stříbra a s helmou z nerezové oceli. Samotné tělo rakety je složeno z perforovaných horizontálních talířů mezi které je umístěn mechanický strojek. O pohon se stará strojek vlastní výroby společnosti L’Epée 1839 se kterou se Maximilian spojil pro výrobu těchto hodin.

luxusni-stolni-hodiny-mbf-destination-moon

Když pomineme už samotnou neobvyklou koncepci talířů, je strojek vybaven systémem Incabloc proti otřesům (chráněn minerálním sklem) a nabízí frekvenci 18 000 kmitů za hodinu. Ovšem věc kterou určitě uvítáte je doba chodu, kde rezerva nátahu činí velmi příjemných 8 dní. Zkuste si to porovnat s luxusními hodinkami podobných parametrů a dostanete se maximálně k 72 hodinám. Samotný strojek je složen ze 164 dílků a 17 kamenů a zobrazení času probíhá na otočných plátech z nerezové oceli v horních patrech rakety. O něco podobného se nejspíše pokoušeli i výrobci „orloje“ v Brně, ale tam se to velmi nepovedlo.

MB&F Destination Moon jsou k dispozici ve čtyřech barvách: černá, zelená, modrá (úprava povrchu PVD) a „čistá“ palladiová. Ačkoliv zatím není známa cena, vzhledem k výrobě limitované edice pouhých 50 kusů, bude určitě přívětivá.

luxusni-hodiny-mbf-destination-moon-black luxusni-hodiny-mbf-destination-moon-silver stolni-hodiny-mbf-destination-moon-green luxusni-stolni-hodiny-mbf-destination-moon-in-situ

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář