Luxusní sportovní člun Evo 43 „Darth Vader“

Námořní architekt a inženýr Valerio Rivellini patří mezi vzácné designéry, kteří dokáží své vize přetavit z papíru na skutečnost. Většina konceptů luxusních lodí a jachet nikdy neopustí rýsovací prkna, protože jsou buď příliš divoké, nebo nepraktické a jejich výroba by se společnostem nevyplatila. Studio Tecnico Rivellini, které celý design člunu navrhlo a za kterým stojí právě Valerio Rivellini ale sídlí v italské Neapoli –  městu luxusní módy a zemi těch nejrychlejších sportovních automobilů. Rivellini se navíc přátelí se spolumajitelem Sea Engineering Group, Rosario Mercurim, který vyrábí luxusní jachty pod značkami Blue Ice a Blu Martin.

Luxusni sportovni clun Evo 43

„Když jsem byl před dvěma lety na plachetnici, mluvil jsem s Rosariem o tom, jak by bylo pěkné, kdyby se zdvojnásobil prostor na lodi“ vzpomíná Rivellini. „To byl výchozí bod. Rozhodli jsme se vytvořit zcela inovativní loď na poli designu a technologie“ dodává.

Luxusní sportovní člun, který vyrobila společnost Sea Engineering Group a navrhl Rivellini, nese název Evo 43 a je vybaven hydraulicky rozšiřitelnou zádí. Koncepce tohoto mechanismu ale není úplně nová. Byla již představena u modelu Wider 42 zhruba před pěti lety, avšak zde je dotažena k dokonalosti. Rozšíření zadní části je možné až o 90 centimetrů na každou stranu, čímž získáte o 40% prostoru navrch – celkem 25 čtverečních metrů. Navíc můžete nastavit výšku zadní části paluby a vytvořit tak pohodlné schody do moře, nebo naopak skokanský můstek. A to vše z pohodlí Vaší sedačky v přední části kajuty, díky propojení systému s iPadem. Samotné rozšíření je na člun o celkové délce 13,04 metru a šířce 4,25 metru opravdu úctyhodné. „Rozhodli jsme se vytvořit expandující sekci v zadní části člunu, spíše než v jeho centru“ říká Ravellini. „Koneckonců je to místo, kde je největší zábava“ dodává.

Luxusní loď Evo 43

Interiér a jeho materiály jsou plně přizpůsobitelné budoucím majitelům, ale už teď se můžete těšit na tu nejjemnější kůži a nejkvalitnější dřevo, které je k dostání. V podpalubí naleznete dvě kajuty s dvoulůžkem, koupelnu a společný prostor například k podávání večeře.

Luxusní loď Evo 43 je perfektní kombinací retra a moderních technologií. Teaková paluba, černě zabarvený trup, rozšiřovací záď, klínový tvar čelního skla, propojení s iPadem, to jsou konkrétní funckionality které uchvátili nejednoho návštěvníka Cannes Yachting Festival minulý rok v září.

Luxusní člun Evo 43

Samozřejmě každá zábava něco stojí a Evo 43 v základu vybavené motorem Volvo Penta IPS s výkonem 430 koní, začíná na 600 000 dolarech (cca 15 miliónů korun). Za tyto peníze získáte nádherný člun, který se může pochlubit rychlostí až 37,1 uzlů bez ztráty jakéhokoliv luxusu.

A proč označení Darth Vader?

Jak říká Ravellini: „Vyrůstal jsem při sledování Star Wars a Batmana“. A poté ještě dodává „Miluji vozy Lamborghini a stíhačky stealth. Navíc jsem mnohokrát slyšel, že bylo Evo 43 nazýváno jako ‘loď Dartha Vadera‘, takže je možné že mě to na nějaké úrovni inspirovalo“.

Luxusní jachta EVO 43 EVO 43 - luxusní sportovní člun Evo 43 - luxusní jachta Luxusní sportovní člun Evo 43

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář