Luxusní šperky za více než 900 miliónů korun

Aukce luxusních šperků probíhala v New Yorském aukčním domě Sotheby´s a celková vydražená částka činí 44,1 miliónu dolarů, tedy více než 900 miliónů českých korun. Co bylo důvodem tak vysoké částky? Kolekce luxusní sbírky šperků od Helen Hay Whitney, Estée Lauder, Evelyn H. Lauder a vévodkyně Marie Alexandrinou Meckenbursko-Schwerinskou. Ta byla od roku 1874 ženou ruského velkoknížete Vladimíra Alexandroviče Romanova. A samozřejmě její sbírka šperků byla hlavním lákadlem aukce.

Začátek aukce provázela dražba náhrdelníku, který patřil Helen Hay, jež jej získala jako svatební dar když se prodala za Payna Whitneyho v roce 1902. Platinový náhrdelník se zlatým pokovením je osázen čtyřmi diamanty o váze 7,48; 8,91; 13,08 a 15,53 karátu. Samotný náhrdelník byl prodán za částku 3,2 miliónu dolarů (cca 65 miliónů korun). Celá kolekce sedmi luxusních šperků, včetně náhrdelníku, byla prodána za 4 800 000 dolarů (necelých 100 miliónů korun).luxusni sperky cartier nahrdelnik

Šperky z kolekce Lauder, které vlastnily Evelyn a Estée byly prodány za částku 3,9 miliónu dolarů (cca 80 miliónů korun). Náramek Cartier Tutti Frutti z roku 1928, který se v této kolekci nacházel, byl vydražen za 2,1 miliónu dolarů (cca 43 miliónů korun). Částka je natolik vysoká, že padl rekord za jakou hodnotu byl náramek Cartier Tutti Frutti kdy prodán. Společně s 32 šperky byl výtěžek této aukce věnován organizaci „Breast Cancer Research Foundation“ která bojuje proti rakovině prsu. Z kolekce Estée Lauder bylo prodáno 10 kusů a peníze poputují do společnosti zabývající se léčbou a vývoje léčiv nemoce Alzheimera – Alzheimer’s Drug Discovery Foundation. Nádherný a legendární hnědo-žlutý diamant Van Cleef & Arpels byl vydražen za částku 233 000 dolarů.

Nárámek od společnosti Cartier a pocházející pravděpodobně z roku 1940, spadající do kolekce hollywoodské hvězdy Marlene Dietrich, byl vydražen za 179 000 dolarů, což je zhruba 6x více než se očekávalo. Ostatně i v průběhu probíhajících aukcí bylo vidět, že ceny za které jsou předměty vydraženy jsou lehce nadhodnocené.luxusni sperky cartier tutti frutti

To, na co se návštěvníci a dražebníci aukce nejvíce těšili, přišlo až na konec. Sada náušnic, které vlastnila Vévodkyně Maria Pavlovna a jsou vyrobeny z platiny, smaragdu a diamantů, byla vydražena za více než 1 milión dolarů.

V aukci se nacházelo několik dalších luxusních šperků, namátkou třeba 47,48 karátový briliantový platinový prsten, který se prodal za 1,8 miliónu dolarů (cca 37 miliónů korun). Další prsten, tentokrát smaragdovo-briliantový o váze 25,44 karátu za 2 960 000 dolarů (cca 60 miliónů korun). Aukce luxusních šperků v Sotheby´s se zkrátka vydařila.

luxusni sperky sothebys luxusni sperky cartier sothebys

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář