Anita Mai Tan – karafa za 18 miliónů korun

Pod pojmem luxusní šperky si pravděpodobně představíte kolekci od Cartiera, Chanelu nebo Gila Sousy. Jméno Anita Mai Tan, pokud nejste přímo z oboru Vám pravděpodobně nic neřekne. A to je velká škoda.

Anita Mai Tan se stala během 15 let uznávanou světovou špičkou a to nejen pro královské rodiny. Její spojení se společností ALGems ji dovoluje dostávat své umělecké skvosty mezi širokou veřejnost, zvláště z velmi bohatých kruhů. O tom jak bohaté kruhy myslíme, postačí sledovat průměrnou cenu těchto uměleckých děl a zároveň luxusních šperků – například kryt na iPhone, který může být zároveň nošen jako přívěšek, stojí v přepočtu více než 17 500 000 korun. Ne, skutečně se nejedná o překlep, částka za tento kryt je více než 17,5 miliónu českých korun.

Nová kolekce luxusních šperků Decanter je projektem ve spolupráci se společnosti PE Fuels International, společností která vyvíjí vylepšení pro pohonné hmoty, které by měli za následek snížení skleníkových plynů.Luxusni sperky Anita Mai Tan Horse Decanter

Dragon a Horse jak jsou konkrétní šperky či spíše karafy pojmenovány, budou draženy příští rok a výtěžek celé aukce půjde do neziskové organizace, která se zabývá právě snižováním skleníkových plynů.

Dragon, jak už název napovídá, je detailně vypracovaný drak obmotávající karafu, z 18K zlata o celkové váze 2 kilogramy. Osázený diamanty vysoké čistoty (IF) a nejčistším zabarvením diamantu jaké je možné získat (D). Celkový součet diamantů a drahokamů činí 72 karátů. Není se proto čemu divit, že cena za tuto karafu činí 890 000 dolarů, což je zhruba 18,5 miliónu korun.

Karafa Horse, je vyrobena z bílého 18K zlata o celkové váze 398 gramů. Oči koně jsou z 38 karátového safíru, zatímco hlava je vyplněna více než 720 diamanty a 398 safíry. Cena za tuto karafu je 680 000 dolarů, tedy kolem 14,2 miliónu korun.

Anita Mai Tan Dragon Decanter Anita Mai Tan Horse Decanter

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář