Luxusní soukromé letadlo Mercedes-Benz & Lufthansa

Pokud zkombinujete designové oddělení prémiové německé automobilky, v tomto případě Mercedes-Benz a přední leteckou společnost Lufthansa, dostanete „koktejl“ toho nejlepšího z oboru. Ultra luxusní soukromé letadlo, ve kterém se budete cítit jako v pěti-hvězdičkovém hotelu, nebo na vesmírné stanici. Podle vyjádření společnosti Lufthansa a Mercedes-Benz, byla kabina tohoto luxusního letounu navržena pro ty, kteří si chtějí užít střednědobého a dlouhodobého letu v přepychovém prostředí, ale jejich soukromé letadlo na tyto vzdálenosti nestačí.

Luxusní soukromé letadlo Mercedes-Benz Lufthansa

Jednou z prvních věcí, které si všimnete je „fluidní“ design kabiny, který tvoří z celého prostoru letadla jeden prvek. Po příchodu se před Vámi jednoduše otevře celá kabina a dohlédnete až k pilotnímu kokpitu.

Elegantně zakomponovaný nábytek spolu se zakulacenými rohy, kombinací bílé barvy s dřevěným obložením, působí skutečnou vytříbeností. Díky designu se tak můžete volně pohybovat po kabině a mít dostatek prostoru, aniž byste do čehokoliv naráželi i v případě turbulencí.

Nejmodernější vybavení naleznete nejen v pilotním kokpitu, ale také samozřejmě zde v obyvatelné části. Veškeré ovládání je řešeno přes dotykové displaye a moderní technologii naleznete i tam, kde byste to nejméně čekali – v oknech.

soukrome letadlo Mercedes-Benz Lufthansa

Okna lze totiž elektronicky ztmavit přímo z tabletu, který máte právě v ruce. Takže pokud Vás oslňuje sluníčko, nemusíte se zvedat z pohodlné kožené sedačky, abyste došli na druhou stranu, ale jen párkrát kliknete. Pokud je Vám tato funkce povědomá, nejspíše vlastníte zánovní vůz Mercedes-Benz třídy S, který je touto technologii „Magic Sky“ taktéž vybaven. V oknech rovněž naleznete zobrazení veškerých důležitých informací, ať už je to počasí v cílové destinaci, trasa letu nebo dotykové ovládání. Ono dotykové ovládání je také integrováno do pracovních stolů a na několik panelů napříč celým letounem. Získáte tak ovládání k úplně všemu co si jen dokážete představit.

privatejet Lufthansa

Tmavě hnědé dřevěné obložení s bílým koženým čalouněním a barevnými akcenty, tvoří kabinu futuristickou a luxusně prostornou. Koncept, na který se právě díváte, byl prezentován na známém aviatickém veletrhu EBACE 2015 (European Business Aviation Convention and Exhibition). A na základě prvotních reakcí a hodnocení, se obě společnosti dohodli na vzájemné spolupráci a přetvoření konceptu ve skutečný výrobek. Jestli milujete luxusní privatejety, máte se na co těšit.

privatejet Mercedes-Benz Lufthansa mercedes-benz lufthansa soukrome letadlo privatejet letadlo Mercedes-Benz Lufthansa

Koukněte také na

Diamond Aircraft DA50-V Be Unique

Cestovat po silnicích a dálnicích vás přestává bavit? Moře nemáme a kupovat si luxusní private …

Napsat komentář