Diamond Aircraft DA50-V Be Unique

Cestovat po silnicích a dálnicích vás přestává bavit? Moře nemáme a kupovat si luxusní private jet za několik stovek miliónů se vám nechce? Rakouský výrobce Diamond Aircraft představil pár týdnů zpátky nový model DA50-V Be Unique, který na veletrhu AERO Friedrichshafen v Německu vzbudil velký rozruch. A zcela oprávněně. Novému modelu se nyní neřekne jinak než „game-changer“, už jen z toho důvodu že nabízí výkonové varianty motoru s 230 a 260 koňmi s neuvěřitelnou spotřebou 25,8 litrů za hodinu (při poloviční zátěži).

V řeči čísel to znamená že tento vysoce úsporný a efektivní motor dokáže nový Diamond Aircraft DA50-V rozpohybovat na rychlost až 320 km/h a dolet činí zhruba 1900 kilometrů. Takže cestování po Evropě na jednu nádrž nic nebrání.

luxusni-letadlo-diamond-aircraft-da50-v-be-unique

Výčet superlativů samozřejmě nekončí jen u motoru. Významným prvkem pro snížení váhy na aktuální suchou hmotnost 1 230 kilogramů přispěla také kompozitová konstrukce z uhlíkových vláken (karbon) s leteckým duralem. Přívlastek „Be Unique“ zde není pro nic za nic. Aby letadlo vypadalo přesně dle vašich představ a to i včetně exteriéru, pro spolupráci si společnost vybrala Knuda Tirocha – jednoho z nejlepších evropských airbrush designérů. Jeho práci můžete vidět na vozech Formule 1 teamu Torro Rosso, popřípadě jako zakázkovou práci pro jména jako je Arnold Schwarzenegger, David Coulthard nebo Jeho královská Výsost princ Albert z Monaka.

Interiér v nové DA50-V patří bez debat mezi nejprostornější a nejpohodlnější ve své kategorii. Každé sedadlo má dostatek místa pro nohy, nastavitelnou délku, nastavitelné sklopení, zádovou výstelku, uchycení na tablet, sluneční clonítko a sluchátka kde můžete komunikovat napříč první a druhou řadou sedadel. V případě že chcete být informováni o celém letu jako pilot, můžete si nechat namontovat přídavný monitor k integrované navigaci Garmin G1000 NXi s autopilotem GFC™ 700 a sledovat kde se právě pohybujete. Zavazadla jsou umístěna v zadní části letounu, takže v případně potřeby můžete ze zadních sedadel sáhnout za sebe. Veškeré materiály nabízí špičkovou kvalitu a pochází od prověřených výrobců. Ručně vydělávaná kůže s barevným prošitím dle vašeho přání, LED osvětlení na zakázku, polstrování dveří z vybrané tkaniny nebo detaily jako jsou vstupy ventilace, popřípadě klimatizace budou vyrobeny jen dle vašich představ.

luxusni-soukrome-letadlo-diamond-aircraft-da50

Luxusní letadlo Diamond Aircraft DA50 bude dostupné ve třech variantách podle konfigurace sedadel a motorů. Základní model Diamond Aircraft DA50-IV nabídne 4 sedadla a motor o výkonu 230 koní, pětisedadlová verze Diamond Aircraft DA50-V získá motor s výkonem 260 koní a v nabídce bude i 7-místná varianta DA50-VII.

diamond-aircraft-da50-v-be-unique

Koukněte také na

Porsche 911 GT3 TechArt – stylový tuning

Máte v garáži zaparkované nové Porsche 911 GT3 a přemýšlíte jak se ještě více odlišit od …

Napsat komentář