Luxusní skútr do města – Vespa 946 Emporio Armani

Jestli se rádi pohybujete po dvou kolech a chcete u toho vypadat opravdu stylově, máte v zásadě jen dvě možnosti. První možností je pořízení motorky postavené na zakázku, kdy si nadiktujete vlastní požadované úpravy a celý styl, nebo si můžete rovnou koupit nějaké „stavby“ třeba ve stylu cafe-racer. Pokud milujete rychlost, klopení zatáček a dokážete si jízdu na motorce opravdu užít, je první varianta tím nejlepším rozhodnutím. Ovšem ne každý chce jezdit zatáčky „na koleno“, řešit vícenáklady motocyklu a celkově se učit jak zajet tu nejlepší správnou stopu. Proto přichází druhá možnost a tím je pořízení luxusního skútru.

Dnes už není skútr jen o slabých motorech, nepohodlném sedadle a vzhledu, na kterém každý přes 170cm výšky vypadá zvláštně. Dnes je na výběr řada strojů, které se klasickým motocyklům blíží nejen motorizací a rychlostí – uhánět na skútru 160km/h opravdu není problém – ale také je mnohdy převyšují nabízeným komfortem.

Vespa 946 Emporio Armani - luxusni skutr

Jakousi ikonou mezi malými motocykly jsou od 50. let minulého století skútry značky Vespa. Jednoduchý design, oblé tvary, nadčasovost a jízdní dynamiku skútru si oblíbil celý svět ihned po představení v roce 1946. Není proto divu, že se i po 69 letech tento motocykl stále vyrábí a těší se velké oblibě. A jelikož tento rok slaví italský módní dům Armani čtyřicáté výročí, vzniká limitovaná edice skútru s názvem Vespa 946 Emporio Armani.

Vespa 946 je název, který odkazuje právě na vznik společnosti Vespa v roce 1946, kdy se tento malý motocykl stal ikonou uznávanou po celém světě. Přívlastek Emporio Armani značí, že se nebude jednat o klasickou „konfekci“ z motocyklového světa, ale své také řekne designérské oddělení jedné z největších haute couture společností.

Vespa 946 Emporio Armani

Celý skútr Vespa 946 Emporio Armani je vyveden v matné barvě. Ať už jsou to plasty nebo kovové díly, všechno je v matném odstínu doplněném o lesklé logo Vespa z jedné strany a logo Emporio Armani ze strany druhé. Nic víc. Jak všichni víme, v jednoduchosti je krása.

Luxusní kožené sedlo tmavě hnědé barvy je z výběrové kůže a typického logo orla společnosti Armani, naleznete na předním světlometu. Drobné detaily, které tvoří nádherný a přitom decentní celek.

skutr Vespa 946 - Emporio Armani

O zastavení čtyřtaktního motoru s hliníkovým blokem a elektrickým vstřikováním se postará dvojice brzdových kotoučů o průměru 220mm na předku společně s dvoukanálovým ABS systémem. Zastavíte téměř okamžitě. Vetší 12“ kola byla zvolena pro pohodlnější jízdu městem a tak už nehrozí, že si na dlažebních kostkách překousnete jazyk.

Vespa 946 Emporio Armani vznikne v limitované, zatím nezveřejněné edici. Každý skútr dostane unikátní číslo a certifikát pro svého majitele. Kolik skútrů bude vyrobeno nikdo neví, takže pokud se chcete stylově pohybovat na dvou kolech, s objednávkou moc neváhejte.

Luxusni skutr Vespa 946 Emporio Armani skutr Vespa 946 Emporio Armani Vespa 946 Emporio Armani luxusni skutr Luxusní skútr Vespa 946 Emporio Armani

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář