Luxusní skútr Vespa 946 Emporio Armani

Luxusní skútr do města – Vespa 946 Emporio Armani

Jestli se rádi pohybujete po dvou kolech a chcete u toho vypadat opravdu stylově, máte v zásadě jen dvě možnosti. První možností je pořízení motorky postavené na zakázku, kdy si nadiktujete vlastní požadované úpravy a celý styl, nebo si můžete rovnou koupit nějaké „stavby“ třeba ve stylu cafe-racer. Pokud milujete rychlost, klopení zatáček a dokážete si jízdu na motorce opravdu užít, je první varianta tím nejlepším rozhodnutím. Ovšem ne každý chce jezdit zatáčky „na koleno“, řešit vícenáklady motocyklu a celkově se učit jak zajet tu nejlepší správnou stopu. Proto přichází druhá možnost a tím je pořízení luxusního skútru.

Dnes už není skútr jen o slabých motorech, nepohodlném sedadle a vzhledu, na kterém každý přes 170cm výšky vypadá zvláštně. Dnes je na výběr řada strojů, které se klasickým motocyklům blíží nejen motorizací a rychlostí – uhánět na skútru 160km/h opravdu není problém – ale také je mnohdy převyšují nabízeným komfortem.

Vespa 946 Emporio Armani - luxusni skutr

Jakousi ikonou mezi malými motocykly jsou od 50. let minulého století skútry značky Vespa. Jednoduchý design, oblé tvary, nadčasovost a jízdní dynamiku skútru si oblíbil celý svět ihned po představení v roce 1946. Není proto divu, že se i po 69 letech tento motocykl stále vyrábí a těší se velké oblibě. A jelikož tento rok slaví italský módní dům Armani čtyřicáté výročí, vzniká limitovaná edice skútru s názvem Vespa 946 Emporio Armani.

Vespa 946 je název, který odkazuje právě na vznik společnosti Vespa v roce 1946, kdy se tento malý motocykl stal ikonou uznávanou po celém světě. Přívlastek Emporio Armani značí, že se nebude jednat o klasickou „konfekci“ z motocyklového světa, ale své také řekne designérské oddělení jedné z největších haute couture společností.

Vespa 946 Emporio Armani

Celý skútr Vespa 946 Emporio Armani je vyveden v matné barvě. Ať už jsou to plasty nebo kovové díly, všechno je v matném odstínu doplněném o lesklé logo Vespa z jedné strany a logo Emporio Armani ze strany druhé. Nic víc. Jak všichni víme, v jednoduchosti je krása.

Luxusní kožené sedlo tmavě hnědé barvy je z výběrové kůže a typického logo orla společnosti Armani, naleznete na předním světlometu. Drobné detaily, které tvoří nádherný a přitom decentní celek.

skutr Vespa 946 - Emporio Armani

O zastavení čtyřtaktního motoru s hliníkovým blokem a elektrickým vstřikováním se postará dvojice brzdových kotoučů o průměru 220mm na předku společně s dvoukanálovým ABS systémem. Zastavíte téměř okamžitě. Vetší 12“ kola byla zvolena pro pohodlnější jízdu městem a tak už nehrozí, že si na dlažebních kostkách překousnete jazyk.

Vespa 946 Emporio Armani vznikne v limitované, zatím nezveřejněné edici. Každý skútr dostane unikátní číslo a certifikát pro svého majitele. Kolik skútrů bude vyrobeno nikdo neví, takže pokud se chcete stylově pohybovat na dvou kolech, s objednávkou moc neváhejte.

Luxusni skutr Vespa 946 Emporio Armani skutr Vespa 946 Emporio Armani Vespa 946 Emporio Armani luxusni skutr Luxusní skútr Vespa 946 Emporio Armani

Koukněte také na

bentley-bentayga-v8

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář